Kós Hubert nagyszerű úszással világbajnok

A magyar Kós Hubert országos csúccsal aranyérmet nyert pénteken 200 méter háton a fukuokai vizes világbajnokság medencés úszóversenyeinek hatodik napján.

Jakab Árpád
Fotó: MTI

A húszéves Kós elképesztő úszással lett világbajnok: a magyar versenyző szenzációs harmadik ötven után állt az élre, és megnyerte a világbajnokságot 200 méter háton. Kós 1:54.14 perces országos csúccsal csapott célba, Bernek Péter 2017-es 1:55.58-as rekordját adva át a múltnak. A szám másik magyar döntőse, Kovács Benedek 1:55.85-ös egyéni csúccsal az ötödik lett.

A pályafutása első világbajnoki címét szerző Kós a magyar küldöttség első érmét nyerte a medencés úszóversenyek során.

Vizes vb, Fukuoka, férfi 200 méter hát: 1. Kós Hubert 1:54.14, 2. Ryan Murphy (Egyesült Államok) 1:54.83, 3. Roman Mityukov (Svájc) 1:55.34 ... 5. Kovács Benedek 1:55.85.