Hirdetés

Korszerű oktatási körülmények

Javában zajlik a csíkdánfalvi Petőfi Sándor Középiskola főépületének korszerűsítése és a meglévő tangazdaság bővítése. A munkálatok során az iskolaépületet kívül-belül újrafestik, kicserélik a villanyhálózatot, a padlót, belső lépcsőt építenek és tűzcsapokkal is ellátják az épületet. Utóbbiak a tűzvédelmi engedély megszerzéséhez szükségesek. A középiskolások jelenleg az elemi osztályosoknak is helyet adó iskolaépületben tanulnak.

Bíró István
Becsült olvasási idő: 2 perc
Korszerű oktatási körülmények
Felújítás. Várhatóan januárban költözhetnek vissza az iskolások Fotó: Bíró István

A Vidéki Beruházásokat Finanszírozó Ügynökség (AFIR) pályázatán 500 ezer eurót nyert még 2017-ben a csíkdánfalvi önkormányzat a Petőfi Sándor Középiskola főépületének korszerűsítésére, illetve a már meglévő tangazdaság bővítésére. A bürokrácia miatt csak tavaly ősszel tudták aláírni a Tig-Rad System építőipari vállalattal a kivitelezési szerződést – közölte lapunk megkeresésére Bőjte Csongor-Ernő, Csíkdánfalva polgármestere. Végül nem tudták akkor elkezdeni a felújítást, mert folyamatban volt az elemi osztályosoknak helyet adó épület korszerűsítése és bővítése is, és csak az egyik épületet tudták kiüresíteni.
– A nyári vakáció kezdetekor tudott nekifogni a kivitelező cég a felújítási munkálatoknak. Sajnos a nyáron nem tudtak annyira haladni, hogy az új tanévben bár az oktatás egy részét ott lehessen végezni. A középiskolások jelenleg az őszre elkészült elemi osztályosok épületében kaptak helyet. A kivitelező most teljes erőbedobással dolgozik, így várhatóan a januári vakáció után visszaköltözhetnek a főépületbe a diákok – részletezte a felcsíki település elöljárója.

Bíró István

Megjegyezte: a munkálatok során újrafedik az épületet, kívül-belül újrafestik a falakat, új mosdókat alakítanak ki, a régieket korszerűsítik, kicserélik a villanyhálózatot és a padlót, belső lépcsőt építenek, illetve tűzcsapokkal látják el az épületet. Utóbbiak a tűzvédelmi engedély megszerzéséhez szükségesek.
– Van a polgármesteri hivatal udvarán egy istálló is. A munkálatok során azt is korszerű tangazdasággá alakítja át a kivitelező, és különböző berendezésekkel is ellátjuk. Ez azért is fontos, hogy a diákoknak itt, helyben tudjunk gyakorlati lehetőséget biztosítani – tette hozzá a községvezető, aki arra is rámutatott, hogy 2017-től az 500 ezer eurós felújítási költség a duplájára emelkedett. – Az infláció miatt egyértelmű, hogy nem lesz elég az 500 ezer euró, de a fennmaradó összeget megpróbáljuk önrészből biztosítani. Segítséget kértünk a megyei tanácstól, és kormánypénzre is számítunk, hogy be tudjuk fejezni. Ez a helyzet a bürokrácia számlájára is írható, mert a pályázatot 2017-ben nyertünk, és akkori árlistával dolgozunk – fűzte hozzá Bőjte Csongor-Ernő.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!