Kikaptak az FK lányai

Negyedik mérkőzésén a második vereségét szenvedte el az FK Csíkszereda női, szuperligás labdarúgócsapata. Kollár Péter tanítványai a Kostancai Farul otthonában maradtak alul két góllal a vasárnap délben lejátszott mérkőzésen.

Farkas Endre
Becsült olvasási idő: 1 perc
Jobb volt a vendéglátó Fotó: Fotó: Konstancai Farul

A tengerpartközeli Ovidiuba, a Gheorghe Hagi Akadémia otthonába szólította a sorsolás az FK Csíkszereda élvonalbeli női futballcsapatát. A válogatottszünet előtt Kolozsváron arattak bravúrgyőzelmet Antal Anitáék, és a jó folytatásban bíztak a piros-feketék.

Nem kezdődött rosszul csíki szempontból a találkozó, egységes csapat képét keltette a székelyföldi gárda, és az első gólszerzési lehetőségek is a vendégek előtt adódtak. Az első negyvenöt perc felénél sajnálatos sérülés miatt kényszerült változtatásra a hazai gárda. Tóbik Melánia közeli lövését követően kellett ápolni Pop Ganeát, a Farul hálóőrét, aki nem is tudta folytatni a találkozót. Helyére Năcuță érkezett.

A 32. percben előbb Balog Boglárka fogott egy 18 méteres próbálkozást, majd a kapufa mentette meg a vendégeket a góltól. A szünetre gól nélküli döntetlennel vonultak a felek.

A második félidőben maradt a hazai mezőnyfölény, ám jól hatástalanították a konstancai akciókat a csíkiak. Így volt ez egészen a 64. percig, amikor egy 16-os elé ívelt szabadrúgás utáni kavarodás végén Laura Rus a hálóba talált (1-0). Kevés erejük maradt az FK-s lányoknak a támadásépítésekre, a védekezésre kellett koncentrálniuk.

A 77. percben végképp eldőlhetett volna a találkozó, ám Claudia Chiper nagy helyzetben fölé emelt. Az utolsó előtti percben végül Nicoleta Deca értékesített egy balról érkező beadást és tett pontot a mérkőzés végére.

A folytatásban október 7-én, szombaton a Marosvásárhelyi MSE érkezik Csíkszeredába.