Jobb volt a Steaua

A Mioveni ellen kedden játék nélkül győzött a Szé­kely­ud­var­he­lyi ISK-SZAK, szerdán a Steaua vendéglátójaként az ud­var­he­lyi asz­ta­li­te­niszezők 3–1 arányban maradtak alul, és pilla­nat­nyi­lag harmadikok a baj­nok­ságban.

Becsült olvasási idő: 1 perc
György Szilárdék vereséggel zárták az évet Fotó: Hodgyai István

A héten két mérkőzésre készült a férfi asztalitenisz Szuperligában szereplő Székelyudvarhelyi ISK-SZAK. Kedden, a bajnokság 6. játéknapján a CS Mioveni csapatának kellett volna Udvarhelyre jönnie, de az Argeș megyeiek egy nappal korábban közölték, hogy anyagi gondok miatt nincs lehetőségük bevállalni az utazást, így a találkozót játék nélkül az udvarhelyiek nyerték. Szerdán, a 7. fordulóban a címvédő Steaua érkezett Székelyudvarhelyre, amely a keretét tekintve megfelelt az U19-es román válogatottnak, róluk pedig annyit jó tudni, hogy a korosztályos világbajnokságon bronzérmesek lettek.

György Szilárd és Sebastian Loso keményen küzdött, de az első két játszmát a fővárosiak húzták be. Tamás Szabolcs azonban verhetetlen volt ezen a napon, így az ISK-SZAK faragni tudott a hátrányból (1–2). Loso tért vissza az asztalhoz, küzdelmes meccs következett, melyet végül 3–1 szettarányban a Steaua nyert meg, a párharcokat tekintve pedig a fővárosi csapat ugyanebben az arányban nyerte meg a mérkőzést is.