Irodát és üzemcsarnokot épít Csíkszeredában egy magyarországi automatizálási vállalat
A magyarországi Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft. irodát és üzemcsarnokot épít Csíkszeredában, a vállalkozás körülbelül ötven személynek biztosítana munkahelyet. A vállalattal Csíkszereda Polgármesteri Hivatala, a Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara és a Székely Károly Szakközépiskola együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá pénteken.
A Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft. és a romániai leányvállalata, az SC. Controlsoft Automatizare SRL. Csíkszeredában épít irodát és üzemcsarnokot. Az 1 millió 350 ezer eurós beruházás a Waberers Kft. szomszédságában, a Hargita utcában valósul meg 600 négyzetméteren.
A szándéknyilatkozat ünnepélyes aláírása alkalmával Korodi Attila polgármester kifejtette, hogy a helyi munkaerőpiac életében fontosak az ilyen beruházások.
– Örülök, hogy a megyei tanáccsal és a városházával közösen tudtunk segíteni a Controlsoft Kft.-nek a projekt megvalósításában. Az oktatási intézmények jelenléte az ehhez hasonló beruházásoknál elengedhetetlen, hisz amikor ezek az épületek életképessé válnak, az oktatási intézmények biztosítani tudják számukra és diákjaiknak a magas szintű szakmai tevékenységet – fogalmazott Korodi Attila.
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke megköszönte a cég együttműködését Hargita Megye Fejlesztési Ügynökségével. Hozzátette: talán ez Csíkszereda jövője, hogy magas technológiával, magasan képzett emberekkel teremtenek munkahelyeket, amelyek fenntarthatóbbak a piaci viszontagságok ellenére is.
[caption id="attachment_151758" align="alignnone" width="738"] Az új létesítmény látványterve[/caption]
A Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft. romániai leányvállalatának ügyvezető igazgatója, Tromposch Julianna a 31 éve működő cég tevékenységéről számolt be: elsősorban komplett irányítástechnikai, automatizálási megoldásokat szállítanak generálkivitelezőként első osztályú minőségben.
– Tizenkét országban vagyunk jelen. Amikor elhatároztuk, hogy terjeszkednénk a külföldi piacon, megvizsgáltuk, hol tudjuk kamatoztatni a tapasztalatainkat. Itt még az elkövetkezendő években következnek azok a víz- és szennyvízügyi beruházások, amelyek végén szeretnénk ott lenni mi is, ami az automatizálást jelenti. Megvizsgálva a romániai városok, megyék stratégiai terveit, azt láttuk, hogy itt olyan célokat tűztek ki, amelyek segíthetik a mi piacra lépésünket. Gondolok itt fiatalok képzésére és visszavonzására, hogy itt találjanak képzettségüknek megfelelő munkahelyet. Ebben szeretnénk mi is segíteni, villanyszerelőket, technikusokat, villamosmérnököket, mérnök-informatikusokat és gépészmérnököket keresünk és várunk – közölte az ügyvezető igazgató.
Hozzátette: a beruházást a magyarországi külügyminisztérium HEPA programján keresztül bonyolítanák le. Tavaly nyerték el a támogatást, és idén már a tervezésnél és engedélyeztetésnél tartanak. Nagy részben a magyar állam támogatásából finanszíroznák kiegészítve az önrésszel. Eleinte 15 munkatárssal indítanák a tevékenységet, majd ez ötven főre bővülne, valamint még egy ennyi vállalkozói kört tudnának megmozgatni.
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem dékánja, dr. Lázár Ede rávilágított, hogy örömmel vesznek részt minden olyan tevékenységben, amely a missziója betöltését segíti előre.
– Versenyképes tudású diákokat akarunk nevelni, akik itt, Székelyföldön tudnak elhelyezkedni. A negyedik ipari forradalom megérkezett Csíkszeredába – mutatott rá a dékán.
A Székely Károly Szakközépiskola igazgatója, Blénessy Csaba a dékánhoz hasonlóan vélekedett, és hozzátette, remélik, az iroda és üzemcsarnok iskolájukból is sok diákot csábít oda a külföldi munkavállalás helyett.
Adorján Zsófia