Húsz év után Szenegál nyolcaddöntős

Utolsó csoportmeccsét megnyerte Hollandia és Szenegál, így a két válogatott zárt az élen a katari labdarúgó-világbajnokság A csoportjában és jutott a nyolcaddöntőbe. Ez Szenegálnak húsz év után sikerült újra.

Becsült olvasási idő: 4 perc
Sarr-góllal indította el Szenegál a továbbjutást Fotó: fifa.com

A holland–katari meccsnek nem volt nagy tétje, hiszen a házigazdák a kedd délutáni találkozót megelőzően már a vakációzásra készültek, az oranje-nak pedig egy pont is elég lett volna a biztos továbbjutáshoz. A hollandok a 26. percben szerezték meg a vezetést, Gakpo pedig ünnepelhetett, hiszen az első olyan játékosa válogatottjának, amely az első három vb-meccsén bevette ellenfele kapuját. A második félidő elején de Jong duplázta meg a holland előnyt, a 67. percben Berghuis is bevette a katari kaput, ám Gakpo előtte kézzel ért a labdához, így maradt a kétgólos oranje-vezetés, amin Berghuis a hosszabbításban növelhetett volna, de a házigazdákat megmentette a kapufa. Katar válogatottja nem sok vizet zavart a világbajnokságon, amire viszont büszkék lehetnek, hogy legalább egy gólt szereztek.

fifa.com
Frenkie de Jong 1180 nap után volt eredményes a holland válogatottban

Az Ecuador – Szenegál párharc viszont mindkét csapat számára fontos volt: a dél-amerikaiaknak elég lett volna egy döntetlen is a továbbjutáshoz, míg az afrikai csapatnak ehhez nyernie kellett. Szenegál sokkal aktívabb volt, rengeteget támadott, a 42. percben pedig Hincapié borította fel Sarrt a tizenhatoson belül, aki a jogosan megítélt büntetőt értékesítette. Szünet után Ecuador harcolt az egyenlítésért, ez össze is jött a dél-amerikaiaknak a 67. percben: a csapat első szögletét követően Caicedo lobbantotta fel a továbbjutás reményének lángját. Három percig érezhették az ecuadoriak magukat a nyolcaddöntőben, ugyanis a 70. percben Koulibaly első válogatottbeli gólját szerezte, és újra vezetéshez juttatta Szenegált. Ecuadornak majdnem tíz perc kellett ahhoz, hogy ráébredjen: a vereség egyúttal a hazautazást is jelenti. A hajrában ugyan harcoltak és lőtték a szenegáli kaput, de az eredményen már nem tudtak változtatni.
Az A csoportot a hollandok zárták az élen Szenegál előtt, a két csapat a hétvégi nyolcaddöntőre készülhet, Ecuador válogatottjának foglalhatják a repülőjegyet a hazautazáshoz, míg a katariak a lelátókról nézhetik tovább az általuk rendezett világbajnokságot.
Eredmények: A csoport, 3. forduló: Hollandia – Katar 2–0 (1–0). Gólszerzők: Gakpo (26.), de Jond (49.). Ecuador – Szenegál 1–2 (0–1). Gólszerzők: Caicedo (67.), illetve Sarr (44.), Koulibaly (70.). A csoport végeredménye: 1. Hollandia 7 p., 2. Szenegál 6 p., 3. Ecuador 4 p., 4. Katar 0 p.