Hosszabbításos Sportklub-győzelem Székesfehérváron

Milan hosszabbításban szerzett találata döntött a csütörtöki FEHA19 – Csíkszeredai Sportklub Erste Liga-összecsapáson. A csíkiak a hétvégén a Ferencváros és az UTE ellen játszanak rangadót.

Farkas Endre
Fotó: SEHA19

Remek első harmadot produkált a 2023-ban még pont nélkül álló FEHA19 és a Becze Tihamért eltiltás miatt nélkülöző Sportklub. A két együttes csütörtöki összecsapásának első húsz percében lendületes és jó színvonalú hokit láthatott a közönség, gól azonban nem született.

A középső játékrész első percei a csíki kapuban újra lehetőséghez jutó Szamankov nagyszerű védéseiről szóltak, majd Salló Alpár távoli lövése meghozta a vezetést a kék-fehéreknek (0–1). Nem tartott sokáig a vendégek öröme, Cizas egy percen belül egalizált (1–1). A második szünetet jelző dudaszó előtti pillanatokban Németh Zalán talált be megfordítva ezzel a találkozó állását (2–1).

A harmadik húsz percet Sofron korai gólja vezette fel, így ismét teljesen nyílttá vált a végig magas színvonalat hozó összecsapás (2–2). Egyik csapat sem tudta a maga javára eldönteni a meccset a rendes játékidőben, következhetett a hosszabbítás. A ráadás utolsó percében Milan ugrott meg, és szép egyéni játék után pontot tett a találkozó végére (2–3).
A Sportklub szombaton az FTC-Telekom otthonában lép jégre, vasárnap pedig a Megyeri úton, az UTE vendégeként küzd majd a bajnoki pontokért.

SEHA19

Vezetőedzői nyilatkozatok:
Anatoli Bogdanov (vezetőedző, FEHA19): Összességében tetszett a mérkőzés, jó találkozó volt. Apróságok döntöttek a két csapat között, nem feltétlenül a taktika vagy a technika döntött, hanem hogy ki tudott jókor jó helyen lenni. Jó munkát végeztünk. Jó néhány gólszerzési lehetőségünk volt, de egész szezonban nehezen találjuk az utat a hálóba. Az ellenfél kapusa kiválóan védett, gratulálok a Csíkszeredának, nem lehetett könnyű számukra ez a mérkőzés, de tapasztalt csapatként megtalálták a módját, hogyan nyerjék meg a találkozót. Egyre közelebb kerülünk, jó úton járunk, rászolgáltunk a pontra.
Tom Coolen (vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub): Nehéz mérkőzés volt, a Fehérvár kemény ellenfél volt. A győzelem egyik kulcsa a kapusunk nagy védései voltak, szükségünk volt a bravúrokra. Kemény munkával megtaláltuk a sikerhez vezető utat, ami néha hiányzott az elmúlt mérkőzéseken. Gólt tudtunk szerezni, amikor szükségünk volt rá, nagyon fontos a harmadik harmad első cseréjében szerzett gólunk. A továbbiakra ez némi nyugodtságot adott, megvoltak a lehetőségeink, hogy további gólokat szerezzünk. Aztán a hosszabbításban sikerült betalálnunk. Boldog vagyok ezzel a győzelemmel, de jár az elismerés a Fehérvárnak és az ellenfél edzői stábjának is, remek munkát végeztek.
FEHA19 – Csíkszeredai Sportklub 2–3, hosszabbítás után (0–0, 2–1, 0–1, 0–1)
Székesfehérvár, Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 234 néző
Gólszerzők: Cizas (30.), Németh Z. (40.), ill. Salló (29.), Sofron (41.), Milan (65.)
Kapura lövések: 33–37
Kiállításpercek: 8, ill. 4 perc