Színvonalas országos verseny
Országos verseny otthonául szolgált szombaton a nagygalambfalvi Feleki Miklós Művelődési Ház, ahol 55 diák részvételével zajlott a XXII. Fától fáig, verstől versig – Kányádi Sándor versmondó verseny döntője.
Szebbnél szebb szavalatok hangzottak el szombaton Nagygalambfalván, a falu nagy szülöttjének, Kányádi Sándornak a tiszteletére szervezett versmondó versenyen, amelyet idén 22. alkalommal szervezett meg a költő nevét viselő nagygalambfavi általános iskola. A verseny népszerűsége évről évre nő a diákok körében, idén több mint félezren jelentkeztek az ország magyarlakta megyéiből. Az első, online szakaszt követően hatvanan jutottak tovább az országos verseny döntőjébe, akik közül 55-en voltak jelen. Népviseletbe öltözött diákok, tanítványaikért drukkoló pedagógusok és árgus szemekkel figyelő szakmai zsűri hallgatta a verseket, hogy eldönthessék, kik voltak a legügyesebb szavalók. Az eseményen a költő testvére, Róza néni is jelen volt, és elégedetten hallgatta a verseket.
Bálint Hajnal, a Kányádi Sándor Általános Iskola igazgatója elmondta, a versmondó döntője az elvárásoknak megfelelően alakult, színvonalas szavalatok hangzottak el, idén nagyon sok új, kevésbé ismert verset is szavaltak, és kevés volt az ismétlődés, ami szintén pozitívum.
Hosszú szervezési folyamat végére értünk, hiszen már az elmúlt év szeptemberében elkezdődött a munka, amit, úgy érzem, méltóképpen sikerült befejeznünk
– vélekedett Bálint Hajnal. Idén a tanügyminisztérium az elemi osztályos diákok számára nem engedélyezte az országos versenyeken való részvételt, ezért a döntőn csak V–VIII. osztályosok voltak jelen. Az eredményhirdetést követően minden kategóriában jutalmazták az első három legjobbnak ítélt produkciót, valamint minden kategóriában számos különdíjat és dicséretet is kiosztottak. Mivel a verseny a tanügyminisztérium által támogatott, ezért a legjobbak pénzjutalomban is részesültek.
A szakmai zsűri tagjai négy különböző megyéből érkeztek, a zsűri elnöke ezúttal Botházi Mária egyetemi adjunktus volt, alelnöke pedig Dáné Szilárd, Hargita megye magyar szakos tanfelügyelője, aki szerint ezúttal is színvonalas versenyt sikerült szervezniük a nagygalambfalviaknak, amely minden szempontból megfelel az országos verseny követelményeinek. A kulturális eseményt a találkozás öröme, az együttlét, a közös élmények tették még feledhetetlenebbé. A versenyzőknek ugyanis lehetőségük volt megismerni a Kányádi Sándorhoz köthető helyszíneket és megkoszorúzták a költő sírját is.