Hirdetés

515 ellenőrzés és 1,7 millió lej bírság

A Hargita Megyei Környezetőrség 2024 első tíz hónapjában 515 ellenőrzést végzett, összesen száz szankcióval. A pénzbírságok összértéke meghaladta az 1,7 millió lejt, emellett kiegészítő büntetéseket is alkalmaztak. A leggyakoribb szabálysértések a környezetvédelmi engedélyek hiányosságai, a hulladékkezelés és a védett területeken történő jogsértések voltak.

Vlaicu Lajos
Becsült olvasási idő: 2 perc
515 ellenőrzés és 1,7 millió lej bírság
Illusztráció Fotó: Vlaicu Lajos

A Hargita Megyei Környezetőrség 2024-es tevékenysége az első tíz hónapban a következőképpen alakult: összesen 515 ellenőrzést végeztek, melyből 221 tervezett és 294 előre nem tervezett volt. A környezetvédelmi szabályok megsértése miatt száz szankciót alkalmaztak, amelyből 36 figyelmeztetés, 64 pénzbírság volt. A kiszabott pénzbírságok összértéke 1 730 500 lej volt. Továbbá néhány kiegészítő büntetést is alkalmaztak: négy esetben a munkálatok megszüntetésére és az eredeti állapot helyreállítására kötelezték az érintetteket, míg hét esetben a tevékenység felfüggesztését rendelték el a szükséges szabályozási dokumentumok megszerzéséig. Emellett két esetben környezetvédelmi engedély felfüggesztésére tették meg a javaslatot.

A környezetvédelmi jogszabályok megsértésével kapcsolatosan összesen tizenkilenc bűnügyi feljelentés született. A bűnügyi nyomozó szervekhez tizenegy esetben föld- és növényzetégetés védett területeken, egy esetben védett faj kiirtása, három esetben a hulladékgyűjtési, kezelési és hasznosítási kötelezettségek elmulasztása, két esetben a földterület eredeti állapotba történő visszaállításának elmulasztása, egy esetben károkozás – fecskefészkek – és egy esetben a hulladék területen kívüli elhagyása miatt történt feljelentés. A környezetvédelmi hatóság 63 panaszt oldott meg. A leggyakoribb szankcionált szabálysértések a következők voltak: a környezetvédelmi szabályozás hiánya, a környezetvédelmi engedélyek előírásainak be nem tartása, a hulladékok nem megfelelő kezelése és tárolása, a korábbi ellenőrzések során előírt feladatok nem teljesítése, valamint a hegyi folyókon és patakokon történő rönkszállítás – számolt be hivatalos oldalán a környezetőrség.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!