Hirdetés

A prosztatarákszűrés fontosságát igyekezett tudatosítani a GYHK

Újabb jótékonysági akciót szervezett a Gyergyói Hoki Klub. Korábban a gyergyószentmiklósi kórház mellrákszűrési programját támogatták, ezúttal pedig hatezer lejjel járultak az egészségügyi intézmény folyamatban lévő ingyenes prosztatarákszűrési programjához.

Hírszerkesztő: Molnár Raymond
A prosztatarákszűrés fontosságát igyekezett tudatosítani a GYHK
Fotó: Hegyi Zsuzsanna

Rendszeresen szervez jótékonysági akciókat a gyergyószentmiklósi felnőtt-jégkorongcsapat. Októberben a mellrákszűrés fontosságára hívták fel a figyelmet a klub tagjai és vittek adományt a Gyergyószentmiklósi Municípiumi Kórháznak, novemberben pedig a prosztatarákszűrés fontosságát igyekeztek tudatosítani. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

A november 17-i BJA elleni mérkőzésen tombolát árusítottak, hogy a bevételt a kórháznak adják, az ingyenes szűrővizsgálatok végzésére.

– A csapat nyereményeket ajánlott fel. A játékosok figyelemfelkeltésként bajuszt növesztettek, és lila ragasztószalag volt a hokibotokon – számolt be Brance Orbán, a Gyergyói Hoki Klub játékosa a megmozdulásuk kapcsán.

A tombolanyereményekből összegyűlt hatezer lejt kedden adták át a kórház vezetőségének, az adomány révén folytatódhat az intézmény szűrőprogramja.

A prosztatarákszűrés fontosságát igyekezett tudatosítani a GYHK

– A prosztatarák a második leggyakoribb daganatos megbetegedés, a tüdőrák után. Ezért nagyon fontos, hogy minden 45 év feletti férfi évente vagy legalább kétévente egyszer szűrővizsgálaton vegyen részt – hívta fel a figyelmet dr. Könczei Csaba orvosigazgató az adomány átvételekor. Elmondta, hogy a szűrővizsgálatot urológus végzi. – Nálunk minden héten, csütörtökön és pénteken 8 és 11 óra között zajlik az ingyenes vizsgálat, a pácienseknek nem szükséges, hogy beutalóval érkezzenek.

Az orvos kiemelte, hogy a korai stádiumban felfedezett betegség nagyobb eséllyel kezelhető.

– A szűrés három részből áll: első a rektális letapintás, utána vérvétel alapján határozzuk meg a PSA-szintet, ami a prosztataspecifikus antigén, és ehhez társul még egy hasi ultrahangvizsgálat is. Ha az urológus kolléga bármilyen elváltozást észlel, ami prosztatarákra jellemző, akkor szövetminta-vizsgálat következik, hogy annak megfelelően, ha szükséges, a kezelés elkezdődhessen – tette hozzá dr. Könczei.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!