Nem mindegy, hogyan dicsérjük a gyerekeket
A gyermekek gondolkodását és kitartását fejlesztő digitális játékot fejlesztettek ki egy Erasmus+ projekt keretében a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság és a Spektrum Oktatási Központ szakemberei. Tapasztalataikat konferencián ismertették kedden.
Dicsérni, de hogyan? – visszajelzések hatása a gyermekek gondolkodásmódjára címmel tartott konferenciát a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság és a Spektrum Oktatási Központ kedden a csíkszeredai Apáczai Csere János Pedagógusok Házában. A szervezők szerint az esemény célja az volt, hogy a gyakorlatban alkalmazzák egy Erasmus+ pályázat eredményeit. A pályázat angol címe egyébként: The Growth Game – unlocking a Well-being power up (Növekedési játék, egy jólléti bónusz feloldása – szabad fordításban).
A kétéves projekt célja az volt, hogy kifejlesszenek egy olyan digitális játékot 10 és 14 év közötti gyermekek számára, amely fejleszti a gyermekek gondolkodását és kitartását.
A két rövid előadáson módszertani, szemléletbeli különbségekről esett szó, továbbá beszéltek arról, hogy mennyire fontos a nevelés szempontjából, hogy milyen visszajelzéseket kapnak a gyerekek, hogyan lehet elérni, hogy motiváltak legyenek, hogyan kell dicsérni őket, hogy fejlődjenek.
Gál Katalin, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság alkalmazottja, az Erasmus-projektek vezetője elmondta: ebben a projektben a vezérigazgatóság és a Spektrum Oktatási Központ mellett észt, holland és ciprusi partnerek is segítették őket. Mint kifejtette, a konferencia megszervezésével azt kívánták elérni, hogy megosszák azt a tudást, ismeretanyagot, amelyre a projekt keretében elvégzett munka során szert tettek, és amelynek módszertanilag hasznát vehetik a pedagógusok, vagy a hétköznapokban is tudnak alkalmazni az érdeklődő szülők.