Hátrányos helyzetű családoknak gyűjtöttek

Tizenöt környékbeli rászoruló családnak szereztek örömet Mikulás-járáskor a Sapientia – EMTE Csíkszeredai Karának harmadéves Kommunikáció és PR szakos hallgatói. A diákok tartós élelmiszerekkel és iskolai tanfelszerelésekkel lepték meg a családokat.

Baló Noémi-Kinga
Becsült olvasási idő: 6 perc
Hátrányos helyzetű családoknak gyűjtöttek
Begyűjtve és csomagolva. Úton az ajándék Fotó: Orbán László archívuma

Az adakozás és a jótékony cselekedetek kétségkívül az adventi időszak velejárói nemcsak egyéni, hanem közösségi szinten is. A Sapientia – EMTE Csíkszeredai Karának végzős Kommunikáció és PR szakos hallgatói november 20. és 26. között tartós élelmiszereket és iskolai tanfelszerelést gyűjtöttek környékbeli rászoruló családoknak, melyet december 6-án adtak át. Az adományozás ötlete az ünnepre való hangolódás és a rendezvényszervezés tantárgy követelményeinek szerencsés találkozása. A diákok ugyanis a tárgyon belül azt a feladatot kapták, hogy eseményt szervezzenek, tudtuk meg Buna Magdolnától, a szervezők egyikétől.

– Nehezen sikerült dűlőre jutnunk, mit válasszunk. Az egyik szaktársunk javasolta a jótékonysági gyűjtést. Így született meg az ötlet, hogy adománygyűjtést kezdeményezzünk a környékünkön élő hátrányos helyzetű családok számára. Mottónk dr. Csókay András gondolata volt: „Az ember boldogságra vágyik és a legnagyobb boldogság, ha másokat tud szolgálni, akik rászorulnak erre”

– vázolta Magdolna a koncepció kialakulását. 


Hirdetés


Hozzátette: a gondolat körvonalazódása után azt hitték, a feladat kivitelezése könnyű, és egy-két hét alatt letudják. Azonban nem így történt.

– Az még rendben volt, hogy összegyűjtjük az adományt, de hogyan találjuk meg azokat a családokat, akiknek leginkább szükségük van az általunk gyűjtött dolgokra? Boros Krisztina szaktársunk ajánlotta, kérjük az egyetemi lelkész segítségét. Simon Imre főtisztelendőhöz fordultunk, aki örömmel fogadta a kezdeményezésünket, és olyan emberekhez irányított, akiknek csomagjaink igazi ajándékot jelentettek

– mondta Magdolna.
Ezt követően a szervezők hozzáláttak a kivitelezéshez. Elmondásuk szerint szembesülniük kellett a valósággal, azaz, hogy a tervezett két hét nem elég, a gyűjtés és adományozás lebonyolítása végül körülbelül egy hónapba telt. Elosztották egymás között a feladatokat, volt, aki a plakátot, más a donációt megköszönő kártyákat készítette el.

– Voltak olyan pillanatok, amikor megtörtünk és megijedtünk, hogy nem járunk sikerrel, viszont elszántan dolgoztunk. Kiviteleztük a plakátot, elindult a rendezvény reklámozása a közösségi felületeken, a rádióban is hirdettünk, úgyhogy november 20-án elkezdhettük a tulajdonképpeni gyűjtést

– számolt be a folyamatról a szervezőcsapat tagja.
Hozzáfűzte: meglepetésükre akciójuk sikeresnek bizonyult. Egy hét alatt nagy mennyiségű élelmiszert és tanszert sikerült összegyűjteniük. Épp abban a periódusban a Kolozsvári Karról is Csíkban tartózkodott két személy, akik szintén lelkesen adományoztak a jó ügy érdekében.

– Számos tanár, hallgató és még több csíkszeredai lakos adakozott, akiknek ezúttal is mind magunk, mind a családok nevében szeretnénk köszönetet mondani. Nagyon hálásak vagyunk, hogy támogatták kezdeményezésünket

– hangsúlyozta Magdolna.
Kiemelte: a közös összefogás révén öt csíkszeredai, öt gyimesfelsőloki, négy gyimesbükki, illetve egy hidegségi családnak tudták szebbé és örömtelibbé varázsolni a közelgő ünnepeit. A szervező hallgatók számára külön élmény volt, hogy személyesen adhatták át az ajándékokat. Az arcokon tükröződő őszinte öröm meghálálta az általuk befektetett munkát és energiát. Az adakozók és részesedők együtt örültek és ünnepeltek.
 



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!