Három erdélyi a trófeáért

Újabb óriási csatát hozott a BJAHC – Csíkszeredai Sportklub jégkorong Erste Liga negyeddöntő hatodik – valójában hetedik – összecsapása. A kék-fehér alakulat Részegh Tamás 80. percben szerzett találatával elődöntős. Ma már az elődöntő első meccseit rendezik.

Öldöklő küzdelmet hozott a hatodik meccs is Fotó: Ersteligapress

Nem kellett újrajátszani a BJAHC – Csíkszeredai Sportklub jégkorong Erste Liga negyeddöntő második meccsét, mert a kék-fehérek behúzták a hatodik – valójában a hetedik – meccset, és beléptek az elődöntőbe.
A felek újabb meccse is szikrázó találkozót hozott. A rendes játékidőben a Sportklub kétszer vezetett, ám a hazaiak mindannyiszor egyenlítettek. A hosszabbítás a 20. percben ért véget, amikor egy Levin - Részegh Tamás akció végén utóbbi mattolta Farkast, elődöntőbe juttatva a csíkiakat.

A BJA kiesésével már csak egy magyar bázisú klub, a Ferencváros-Telekom van versenyben, így a kiírás értelmében ezzel a zöld-fehérek fennállásuk során 31. alkalommal lettek magyar bajnokok.
Eredmény, 6. mérkőzés: BJAHC – Csíkszeredai Sportklub 2–3 (0–1, 1–1, 1–0, 0–1) – aranygóllal /Tóth G. (23.), Tóth R. (43.), illetve Salló (5.), Levin (28.), Részegh T. (80.)/. A párharcot 4–2-re a Sportklub nyerte.
Az elődöntők hétvégi műsora: ma, 1. mérkőzés: Brassói Corona – Gyergyói HK (18.30), Ferencváros – Sportklub (19.30).; holnap: Ferencváros – Sportklub (15.05, M4 Sport), Co­rona – Gyergyói HK (18.30).