Fontos csíki siker a Steaua ellen

Az Erste Liga-nagyüzem között a Csíkszeredai Sportklub egy román bajnoki meccset is lejátszott Bukarestben. Kedden este a csíki hokisok hátrányból fordítottak a Bukaresti Steaua otthonában, fontos három pontot szerezve.

Kipréselte a győzelmet a Sportklub a Steaua ellen Fotó: Tămîrjan róbert

Nemcsak az Erste Ligában, hanem a román bajnokságban is lépéshátrányba került a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a rájátszásba jutásért vívott harcban. Tom Coolen alakulatának így nagyon fontos volt a győzelem elérése kedd este a Bukaresti Steaua vendégeként, akiktől legutóbb vereséget szenvedtek.
A mérkőzés sem indult jól a kék-fehéreknek hiszen már a harmadik percben hátrányba kerültek és a hátrány megmaradt a mérkőzés feléig, annak ellenére, hogy a csíkiak irányították a találkozót. A 30. percben azonban Mikkola előnyben volt eredményes, majd a záró húsz perc során előbb Szkacskov egyenlő létszám mellett esett góljával átvették a vezetést, majd Becze hátrányból biztosította be a győzelmet és a vele járó három pontot. A Sportklub győzelmével előrelépett az ötödik helyre, ám a hátralevő 9 bajnokiján bőszen kell gyűjtögessék a pontokat biztos rájátszást érő helyért.

Vízválasztó hétvége

Mától vasárnapig újabb nagy­ü­zem veszi kezdetét az Erste Ligában, hiszen ezúttal a Ferencváros, a Debrecen, valamint az Újpest érkezik Erdélybe. A Csíkszeredai Sport­klub számára az alapszakasz legfontosabb meccsei lesznek, hiszen a rájátszást érő hatodik helyért óriási harc zajlik a DEAC, a Fradi, valamint a Sportklub között. E három meccsen kívül még további öt mérkőzése van az alapszakaszban a csíkiaknak.

Eredmény, műsor

Román bajnoki
Bukaresti Steaua – Csíkszeredai Sportklub 1–3 (1–0, 0–1, 0–2) /Filip (3.), illetve Mikkola (30.), Szakcskov (45.), Becze (48.)/.
A heti műsor: szombat és vasárnap, 18.30: VSK Galac – Steaua.

Erste Liga
Csütörtök: Sportklub – Ferencváros (18.30), Gyergyói HK – Újpest (18.30), Brassói Corona – Debreceni EAC (18.30).
Holnap: Sportklub – DEAC (18.30), Gyergyói HK – Ferencváros (18.30), Corona – Újpest (18.30), Dunaújvárosi Acélbikák – BJAHC (19.30), FEHA19 – DVTK Jegesmedvék (19.30).
Vasárnap: FEHA19 – BJAHC (15.05), Corona – Ferencváros  (17.30), Sportklub – Újpest (18.30), Gyergyói HK – DEAC (18.30), DVTK Jegesmedvék – Acélbikák (19.00).