Fontos csíki győzelem

Nagy lépést tett a Gyergyói HK jégkorongcsapata az Erste Liga alapszakasz harmadik helyének megszerzése felé, míg a Csíkszeredai Sportklub a negyedik helyre pályázik jó eséllyel. Mindkét csapat győzelmet könyvelhetett el.

Fontos támasza volt O’Connor a Sportklubnak Fotó: ersteliga

Eredményes hétvégét zártak a székelyföldi csapatok a jégkorong Erste Ligában. A Gyergyói HK pár nap alatt harmadik hazai meccsét is behúzta. Ezúttal viszont nem kellett meg­szen­ved­je­nek a pontokért, hiszen az elemeire széthulló Du­na­új­vá­ro­si Acélbikák voltak az ellenfél. A piros-fehérek végül ötgólos sikert könyvelhettek el.
Ennél érdekesebb és fontosabb összecsapást rendeztek Csíkszeredában. A Debrecen biztosan nem mozdulhat el a nyolcadik helyről, így az alapszakasz első helyén végző alakulattal találkozik a negyeddöntőben, a Csíkszeredai Sportklub viszont pályaelőnyt biztosító helyezésért küzd.

A felek alaposan meggyötörték egymást az első harmadban, amely leginkább a mezőnyharcról szólt. A harmad legnagyobb helyzetét Brown kiállítása nyomán jegyezhettük, amikor a vendégek vasat találtak. A második felvonásra a Sportklub fokozta a tempót, és többnyire a debreceni kapu előtt zajlott a játék, s végül a 35. percben egy lesgyanús szituációban – amelyet hosszasan videóztak a játékvezetők – Kubát szerezte meg a vezetést. A záróharmad Szkacskov érvénytelenített találatával indult, majd a veterán orosz ordító helyzetével folytatódott. A folytatásban a Debrecen igyekezett, de minden kísérletük elhalt O’Connorban, aki végül kapott gól nélkül zárta az összecsapást.
A nap további meccsein a Brassói Corona hozta a három pontot a FEHA19 ellen, így őrzi második helyét a tabellán, míg az Újpest megtörte a miskolciak hét meccse tartó győzelmi sorozatát.
A sorozat ma székely rangadóval folytatódik Csíkszeredában, ahol a kék-fehérek győzelem esetén akár a negyeddöntő pályaelőnyt is bebiztosíthatják. Igaz, ehhez lesz még egy-két szava a remek formába lendülő gyergyóiaknak is, kérdés, hogy a kék-fehérek két húzóembere, Levin és Sofron mikor játszhat újra.

Csíkszeredai Sportklub – Debreceni DEAC 1–0 (0–0, 1–0, 0–0) /Kubát (35.)/; Gyergyói HK – Dunaújvárosi Acélbikák 6–1 (4–1, 1–0, 1–0) /Vincze P. (6.), Tranca (7.), Szigeti (10.), Orbán (14.), Sárpátki (37.), Raymond (55.), illetve Michalevics (16.)/; Brassói Corona – FEHA19 3–0 (1–0, 0–0, 2–0) /Zagidulin (16.), vanWormer (46.), Valchar (52.)/; DVTK Jegesmedvék – Újpest 3–4 (0–2, 0–0, 3–2) /Páterka (42.), Mattyasovszky (48.), Bean (60.), illetve Saaraleainen (4.), Coatta (10.), Kiss P. (41.), Just (45.)/.
A mai műsor: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói HK (18.30).