Előnyben a GYHK és a Sportklub

Végletekig kiélezett, igazi play-off mérkőzéseket rendeztek a jégkorong Erste Ligában. A nyolc lejátszott meccsből egy lógott ki a sorból. A Gyergyói HK és a Csíkszeredai Sportklub kétmeccses előnyben van.

Becsült olvasási idő: 4 perc
Kemény harcok a negyeddöntőben. Kettővel mennek Fotó: Ersteligapress

Pénteken kezdetét vette a jégkorong Erste Liga rájátszása, a párharcok mindegyike hozta az elvárhatót. Vagyis – kiindulva az alapszakasz meccseiből – mindegyik szorosan alakult.

Megtartva a pályaelőny

A címvédő Gyergyói HK az Újpesttel randevúzott az első két meccsen, amelyek mindegyike ádáz csatát hozott, telt ház előtt. A nyitómérkőzésen az Újpest kezdett aktívabban, ám mégis a GYHK szerzett gólt. A második felvonásra fordult a kocka, és hiába volt a hazai csapat aktívabb, a vendégek egyenlítettek. A piros-fehérek fölénye folyamatos volt, amely kitartott a záró felvonásban is, de több gól nem született. A hosszabbítás 10 percig tartott. Végig a levegőben lógott a hazai gól, amely végül a 70. percben született meg: Sylvestre takarásból leadott lövése talált utat a kapuba.
A felek második találkozóját Benk gólja vezette fel, ám a GYHK hamar megrázta magát, és Vincze P. révén jött az egyenlítés. A második és  harmadik harmad hullámzó játékot hozott. A hazaiak támadásai rendre gólveszélyesek voltak, miként a vendégek kontrái is. A harmadik harmadra a hazaiak elhúztak kettővel, de hogy izgalmas legyen a vége, arról Kovács gondoskodott, amikor csapatát öt perccel a vége előtt visszahozta mínusz egyre. Igaz, több már nem volt az Újpestben.

Csíki sikerek idegenben

Bár a Tüskecsarnok jege idegennek hathatott a csíki játékosoknak, a lelátót viszont a kék-fehér szurkolók uralták, akikkel szemben a kedvenceik hálásak is voltak.
A BJAHC – Csíkszeredai Sportklub párharc mindkét csatája kemény, szikrázó 60 + 60 percet hozott. A nyitómérkőzésen Szabó révén – kettős emberelőnyben – vezetett a BJAHC, de a folytatásban csak a csíkiak szereztek gólt. Péter Balázs a 26. percben egyenlített, majd a 47. percben Láday is betalált, lezárva a meccset. A párharc második felvonása gólszegény, de annál küzdelmesebb találkozót hozott. A mérkőzés egyetlen találatát az 57. percben jegyezhettük, amikor Levin előnyben villant. A mérkőzés utolsó két perce tartogatott izgalmakat és a jövőre való tekintettel elemezni való eseményt. A hajrára Kangyal Balázs időkérés után lehívta kapusát, Schlekmann lövése átjutott O’Connorön, elmozdították a kaput – szeredai kiállítás következett a végére, a félpercnyi 6 a 4 szembeni játék azonban már nem hozott eredményt. A kapu elmozdítását a házigazdák vitatták, rávezetést kértek a szabályok értelmében, amelyet a játékvezetők nem ítéltek meg. Egyes meg nem erősített információk szerint óvás van az üggyel kapcsolatban.

Gyergyói HK – Újpest 2–1 (1–0, 0–1, 0–0, 1–0) – aranygóllal /Bodó (7.), Sylvestre (70.), illetve Saarelainen (28.)/ és 4–3 (1–1, 1–1, 2–1) /Vincze P. (7.), Bodó (40.), Császár (42.), Sylvestre (52.), illetve Benk (2.), Kovács A. (24., 55.)/. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a GYHK javára.
BJAHC – Csíkszeredai Sportklub 1–2 (1–0, 0–1, 0–1) /Szabó (16.), illetve Péter B. (26.), Láday (47.)/ és 0–1 (0–0, 0–0, 0–1) /Levin (57.)/. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Sportklub javára.
Brassói Corona – DVTK Jegesmedvék 2–3 (0–1, 2–1, 0–1) /Valchar (29.), Boriszenko (34.), illetve Vesey (4.), Bartos (40.), Berdnyikov (46.)/ és 1–3 (0–0, 1–1, 0–2) /Sills (35.), illetve Kulesov (32.), Szathmáry (49.), Razumnyak V. (59.)/. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a DVTK javára.
Ferencváros – DEAC 3–2 (2–0, 1–2, 0–0) /Németh (6.), Kestilla (7.), Nagy G. (34.), illetve Mihalik G. (32.), Mihalik A. (37.)/ és 6–1 (0–0, 4–1, 2–0) /LaPorte (21.,24.), Hrabal (38.), Németh (40.), Tóth G. (48.), Kestila (60.), illetve Kloz (33.)/. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Ferencváros javára.
A további műsor: 3., illetve 4. mérkőzések: holnap, illetve szerda: Sportklub – BJAHC (18.30), Újpest – Gyergyói HK (19, illetve 18.30), DEAC – Ferencváros (19.30), DVTK Jegesmedvék – Corona (19.30).