Elbukott párharcok

Nem sikerült jól az FK Csíkszereda és a Székelyudvarhelyi FC idegenbeli kiszállása a labdarúgó harmadik liga negyedik fordulójában. Az FK Csíkszereda a második félidőben omlott össze Kolozsváron, míg az SZFC-t a Máramarossziget intézte el. [caption id="attachment_11999" align="aligncenter" width="620"]A második félidőre megtört az FK Csíkszereda Fotó: Halmágyi Zsolt A második félidőre megtört az FK Csíkszereda Fotó: Halmágyi Zsolt[/caption] Reménykedve utazott el az FK Csíkszereda a Kolozsvári Sănătatea otthonába, ahol a labdarúgó harmadik liga keretében kellett pályára lépjenek. A negyedik fordulóba számító találkozó első félideje kiegyenlített küzdelmet hozott, ahol kisebb-nagyobb helyzete mindkét csapatnak volt. Ám az igazi átütőerő nem volt meg egyik csapatban sem. A második játékrészt az FK kezdte aktívabban, de 11 perc után gólt kaptak. Czimbalmos ajtó-ablak helyzetben, szemben a kapussal nem tudta begyötörni a labdát a hálóba, és az ebből következő ellentámadást kihasználták a hazaiak. Ekkor az FK szétesett, amelyet az utolsó percekben büntetett a hazai csapat kétszer is. A Székelyudvarhelyi FC a második ligába vágyó Mára­ma­rossziget vendége volt. A hazaiak percek alatt kétgólos előnyhöz jutottak, és innen már nem volt visszaút az SZFC számára. A második félidőben a hazaiak újabb két gólt rúgva lezárták az összecsapást. III. liga, 4. forduló, 5-ös csoport Máramarosszigeti VSK – Szé­kelyudvarhelyi FC 4–0 (2–0) /Lemac (10., 80.), Pistol (14.), Ferhaoi (65.)/. Az SZFC felállítása: Réti– Sebestyén, Demény, Péter, Balázsi – Bálint, Berki (Lakatos), Simon (Gál), Simon (Gergely), Tamás– Doltea. Kolozsvári Sănătatea – FK Csík­szereda 3–0 (0–0) /Botă (56.), Ceaca (84.), Fl. Dan (86.)/. Az FK felállítása: Husar – Székely, Lőrincz, Gâlia, Majzik, Csűrös, Kovács (Antal), Czimbalmos, Ilyés, Moldován (Pataki), Teut. További eredmények: Fugyi­vásárhely – Nagyváradi Lucea­fărul 1–1 (0–1), Radnót – Al­másbalázsházi Luceafărul 3–2 (2–1), Szászrégeni Lendület – Lénárdfalva 2–1 (0–0), Alsógáldi Industria – Dési Egyesülés 4–1 (2–1), Zilahi FC – Nemeszsuki Egyesülés 1–3 (1–2). 1. Nagyvárad 4 3 1 0 10–2 10 2. Máramarossziget 4 3 0 1 10–3 9 3. Lénárdfalva 4 3 0 1 11–5 9 4. Alsógáld 4 3 0 1 11–6 9 5. Kolozsvár 4 3 0 1 10–6 9 6. Szászrégen 4 3 0 1 8–5 9 7. Nemeszsuk 4 2 1 1 6–5 7 8. Radnót 4 2 0 2 5–7 6 9. FK Csíkszereda 4 2 0 2 3–7 6 10. Dési Egyesülés 4 1 0 3 6–11 3 11. Udvarhelyi FC 4 1 0 3 4–10 3 12. Fugyivásárhely 4 0 2 2 4–6 2 13. Almásbalázsháza 4 0 0 4 6–11 0 14. Zilahi FC 4 0 0 4 1–11 0 HN-összeállítás