Egy csoportban a Sportklub és a GYHK

Kiütéses vereséget szenvedett a jégkorong Erste Liga alapszakaszának utolsó mér­kő­zé­sén a Csík­sze­re­dai Sportklub jégkorongcsapata az alapszakasz­győztes Fe­renc­vá­ros-Te­le­kom otthonában. A GYHK és a Brassó győzelemmel búcsúzott.

Rangadók sokasága a következő szakaszban Fotó: Ersteligapress

Négy mérkőzéssel zárult a jégkorong Erste Liga alapszakasza, amely játéknapján mindhárom erdélyi csapat jégre lépett. A Gyergyói HK a kötelező győzelem reményében Dunaújvárosban játszott, ahol bár a hazaiak a második harmadig bírták a tempót, ami az eredményt illeti, utána viszont kiszakadt a gólzsák.
A nap rangadóját a Tüskecsarnokban rendezték, ahol a Ferencváros és a Sportklub mérte össze erejét. Bár Fodor révén hamar vezetéshez jutott a Sportklub, az első harmadot hátrányban zárták.
A második harmad kiegyensúlyozott játékot hozott. Levin egyenlített, majd a harmad végén a vendéglátók ismételten előnybe kerültek. A záróharmadra viszont már csak a Fradi maradt talpon, zsinórban szerzett négy góljával mondhatni kiütéses győzelmet aratott.
A nap másik két meccsén a Brassó három góllal nyert a BJAHC ellen, míg a DVTK Debrecenben győzedelmeskedett.

A középszakasz

Vasárnap este lezárult az Erste Liga alapszakaszának első fázisa, ezt követően a helyezések alapján két csoportban folytatják a csapatok.
Az 1-es csoportba a Ferencváros (alapszakasz 1. helyezés), a Csíkszeredai Sportklub (4.), a Gyergyói HK (5.), a DEAC (8.) és a Dunaújvárosi Acélbikák (9.), míg a 2-es csoportba a Brassói Corona (2.), a BJAHC (3.), az Újpest (6.),
a DVTK Jegesmedvék (7.) és a FEHA19 (10.) került.
A második fázis február 13-án kezdődik és március elején ér véget. Mindkét csoportban egy oda-vissza kört rendeznek, vagyis még 8-8 mérkőzést játszik mindegyik együttes. Az eredmények beleszámítanak az alapszakasz tabellájába, tehát nem lesz külön tabellája az egyes csoportoknak.
A 44 mérkőzés után az utolsó két helyezett elbúcsú­zik, az első nyolc pedig a rájátszásban folytatja. Ellenfélválasztás nem lesz, az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, a negyedik pedig az ötödikkel találkozik.

Acélbikák – Gyergyói HK 2–7 (1–2, 1–1, 0–4) /Somogyi (8.), Léránt (21.), illetve Sárpátki (1., 52.), Fejes (16., 24.), Császár (52.), Bodó (54.), Sylvestre (56.)/. Ferencváros – Sportklub 7–2 (2–1, 1–1, 4–0) /Nagy G. (18.), Kestilla (19., 42., 48.), Brady (40.), Seregély (53.), Németh A. (60.), illetve Fodor (3.), Levin (31.)/. BJAHC – Corona 1–4 (0–3, 1–0, 0–1) /Keresztes (35.), illetve Blackwater (11.), Schaber (17., 19.), Kóger (60.)/. DEAC – DVTK Jegesmedvék 2–4 (0–1, 1–1, 1–2) /Mihalik G. (30.), Mingazov (52.), illetve Esteves (12.), Mattyasovszky (22.), Berdnyikov (56.), Bartos (60.)/.