Dobogón a Sportklub

Mindhárom erdélyi csapat begyűjtötte a három pontot a jégkorong Erste Liga legutóbbi játéknapján. A Csíkszeredai Sportklub már dobogós, míg a Gyergyói HK győzelemmel válaszolt a kritikákra.

Becsült olvasási idő: 5 perc
Fotó: Kép forrása:ersteliga.hu

A jégkorong Erste Liga játéknapjának rangadóját Csíkszeredában rendezték, ahol a harmadik helyezett Újpest a negyedik Sporktlub otthonába látogatott. A felek győzelemmel és jó formában várták az összecsapást.

Az Újpest kezdett jobban, és csupán Adorjánon múlott, hogy már az első 20 percben nem szerzett vezetést a vendégalakulat. A második felvonás elején folytatódott az újpesti fölény, ez végül gólban jelentkezett. A kapott gól hatására a hazaiak kezdtek lendületbe jönni, és a harmad végén Levin villanása az egyenlítést jelentette. A záró felvonásra a Sportklub hatalmas nyomást gyakorolt az Újpestre, ez pedig gólokat hozott. A 43. percben Sofron vasról visszajövő pakkját Reisz pofozta a hálóba, majd jött a meccs kulcspillanata. Az 53. percben a házigazdák kettős előnybe kerültek. Időkérés következett, majd a kettős fórt Rutkowski használta ki, és két percre rá Levin bebiztosította a győzelmet. A Sportklub sikerének köszönhetően megelőzte az Újpestet, és már a harmadik a tabellán.

Gyergyószentmiklóson a tavalyi döntősök rangadója volt terítéken. A rendkívül rossz formában lévő GYHK a sérülésektől és eltiltásoktól megtizedelt Ferencvárost fogadta, amely erre a meccsre Kulmalát is kénytelen volt nélkülözni. A hazai oldalon viszont visszatért Tranca és Sylvestre. Az egy nappal korábban Csíkszeredában elszenvedett hatgólos vereségnek nyoma sem volt a vendégeknél, akik villámrajtot vettek és két góllal elhúztak az első harmadban. A vendégek az előnyt igyekeztek tartani, hiszen a mérkőzés előrehaladtával egyre világosabb lett, hogy erejükből többre nem futja. A GYHK pedig lassan-lassan felőrölte ellenfelét, és a záró felvonásra nemcsak az egyenlítés, hanem a fordítás is összejött, ezzel az áhított győzelem is.

Brassóban szintén két jó formában lévő alakulat találkozott. A Corona a Debrecent látta vendégül. A házigazdák semmit nem bíztak a véletlenre, és bár 3-0 után kiengedtek, a győzelmet nem herdálták el.

Vasárnap a Sportklub a Debrecent, a GYHK az Újpestet, míg a Brassó a Ferencvárost fogadja, egyaránt 18.30 órai kezdettel.

Csíkszeredai Sportklub – Újpest 4-1 (0-0, 1-1, 3-0)

Gólszerzők: Levin (37., 55.), Reisz (43.), Rutkowski (53.), illetve Szabó Rácz (26.).

Gyergyói HK – Ferencváros-Telekom 3-2 (0-2, 0-0, 3-0)

Gólszerzők: Imre (45.), Bodó (46.), Fejes (52.), illetve Farkas (6.), Brady (18.).

Brassói Corona – Debreceni DEAC 3-2 (1-0, 0-0, 2-2)

Gólszerzők: Cornet (4.), Valchar (51.), Kóger (52.), illetve Mihalik A. (54.), Bucskin (60.).