Csíki sportoló a döntőben

A norvégiai Lillehammerben zajlik a téli ifjúsági olimpia, amelyen a három csíkszeredai sportoló közül a jégkorongozó Eduard Că­să­neanunak van esélye az éremszerzésre. A Skills Chal­len­ge ügyességi próba selejtezőjében másodikként zárt, így ott lesz a holnapi fináléban. [caption id="attachment_23514" align="aligncenter" width="720"]Nagyszerűen teljesít Lillehammerben a csíki fiatal sportoló Nagyszerűen teljesít Lillehammerben a csíki fiatal sportoló[/caption] Három csíkszeredai sportoló van jelen a Lillehammerben zajló téli ifjúsági olimpián. Két jégkorongozó és egy sílövő, közülük már csak a jégkorongozó Eduard Căsăneanu van versenyben. A lányok mezőnyében Iuga Diana jégkorongozó a Skills Chal­lenge ügyességi próbán a 13. helyen zárt, így nem jutott a fináléba. Márton Enikő sílövő a sprint próbán a 39., míg hétfőn az üldözőversenyen a 36. helyen zárt. Itt már egyéni versenyt nem rendeznek, csak két váltó számot. A fiúknál viszont Eduard Că­săneanu jégkorongozó remekül teljesít a Skills Challenge versenyen. Itt a mezőny hat ügyességi próbában méri össze erejét: korcsolyázás, lövőpontosság, szlalomkorcsolyázás, lövőerő, passzolási pontosság és korongvezetés. A selejtezőben az ISK-HSC U16-os csapatának csatára az első két próba után a második helyen állt, amelyet a hétfői fennmaradó négy próba után meg tudott őrizni. Sőt a lövőerő versenyt meg is nyerte. A fiatal sportoló 143,1 km/óra sebességgel lőtte meg a pakkot. A magyar színeket képviselő Vértes Nátán a negyedik helyen ment be a döntőbe, ahol az első nyolc méri össze erejét. A versenyt holnap este rendezik. A döntőbe a következő sportolók kerültek be: Sebastian Cederle (Szlovákia), Eduard Căsăneanu (Románia), Erik Betzold (Németország), Vértes Nátán (Magyarország), Aleks Haatanen (Finnország), Sander Dilling Hurrod (Norvégia), Benjamin Baumgartner (Ausztria) és Dino Mukovoz (Litvánia). Darvas Attila