Hirdetés

Civil összefogással a fiatalok lelki egészségéért

Fiatalokkal, szociális programok szervezésével foglalkozó civil szervezetek találkoztak egy Erasmus+ program keretében Szé­kely­ud­var­helyen. A tevékenység célkeresztjében a trauma állt.

HN-információ
Becsült olvasási idő: 3 perc
Civil összefogással a fiatalok lelki egészségéért
Hogyan lehet építkezni a sérülésekből? Fotó: Ház a Holnapért Egyesület

A budapesti Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány, a vajdasági Szekeres László Alapítvány, valamint az erdélyi Ház a Holnapért Egyesület képviselői az Európai Unió által támogatott Erasmus+ projekt keretében április 18−21-én Szé­kely­ud­var­he­lyen rendhagyó műhelymunkán vettek részt, A trauma hege. A múlt tanulságai és megküzdési módok címmel. Mindhárom szervezet elkötelezett a fiatalok jólléte, lelki egészségvédelme iránt. Különböző tudományterületek szakemberei próbáltak válaszokat megfogalmazni arra vonatkozóan, hogyan lehet gyermekek, fiatalok körében csökkenteni a trauma kialakulásának esélyeit, melyek a trauma következményei, milyen megküzdési módok, erőforrások állnak a rendelkezésükre, illetve hogyan lehet építkezni a fájdalomból. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


Miklós Csongor pszichológus, mentálhigiénés segítő szakember, hip­no­te­ra­pe­u­ta pre­zen­tá­ci­ó­jában hangsúlyozta, hogy nemcsak a természeti katasztrófák, balesetek, súlyos bántalmazások okoznak lenyomatot a lélek síkján, a mindennapok romboló történései is tudnak maradandó károkat okozni. Két pedagógus, Balázs Mihály és Zsidó Annamária irányításával a P4C kooperatív módszert sajátították el a résztvevők, amely lehetővé teszi az életkérdések felszínre hozatalát. Telman Enikő szociális munkás, mentálhigiénés segítő szakember, addikciós tanácsadó és tréner a trauma tüneteire reflektált előadásában, valamint a megküzdési módok, utak bemutatására, arra, hogy milyen eszközök állnak a segítők rendelkezésére. Gyermekvédelemhez tartozó fiatalok lelki egészségmegőrzését támogató mentálhigiénés projektet ismertetett Balázs Kinga mentálhigiénés segítő szakember, pedagógus, a Ház a Holnapért Egyesület ügyvezetője, és az életöröm témáját járta körül, amely lehet tra­u­ma­megelőzési stratégia. Végül dr. Klinovszky Andrea szakpszichológus Pár­vá­lasz­tás, házasságkötés és gyer­mek­vállalási hajlandóság a vaj­dasági magyar fiatalok körében című tudományos dolgozat bemutatóját vállalta. 
 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!