Bronzérem Linzből

Remek teljesítményt nyújtott az idei első nemzetközi tornáján Toró Dávid, az ud­var­helyi versenyző bronz­ér­met szerzett a Youth Contender elnevezé­sű ifjúsági asztalitenisz-világkupán.

Toró csak az elődöntőben maradt alul Fotó: FRTM

Az októberi asztalitenisz egyéni Európa-bajnokság házigazdája, az ausztriai Linz adott otthont január 11-14. között az idei első ifjúsági világkupa, a Youth Contender asztalitenisz-tornának, amely a sportág utánpótlás korosztályai számára nyújt versenyzési lehetőséget.
Az U13-as keretben szereplő székelyudvarhelyi Toró Dávid csütörtökön állt asztalhoz, az angol, ír és olasz ellenfeleit egyaránt 3–0 arány­ban felülmúlva ki­egy­en­sú­lyo­zott játékkal csoport­el­ső­ként jutott tovább. A nyol­cad­dön­tőben a spanyol Mateo Loist ellen a harmadik szettben kissé megtorpant, de végül 3–1-re behúzta a mérkőzést, hogy a negyeddöntőben hasonló eredménnyel búcsúztassa a második kiemelt osztrák Louis Fegerlt is.

Az elődöntőben már nem bírt az ír Peadar Sheridan ellen, az európai ranglistát vezető Sheridan 3–1 arányban győzött, de az udvarhelyi versenyző így is egy szenzációs bronzérmet szerzett idei első nemzetközi tornáján.
Toró Dávid az egyéniben szintén bronzérmet szerző Maria Stoian oldalán indult el az U15-ös korosztály vegyes párosában, ahol egészen a nyolcaddöntőig jutott. Itt is csak a döntő szettben maradtak alul, a mérkőzést végül 3–2 arányban a horvát-japán páros nyerte.

– Gond egy szál se, egy ifjúsági világkupa kilencedik helyezés a nagyobb korosztályban nem szorul magyarázatra!

– értékelt György István, az U13-as válogatott szövetségi kapitánya.