A Góbék nélkül nincs döntő Belgiumban
Vasárnap délután rendezik a Challenger Teqball League belgiumi tornájának döntőit, a székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team teqballosai mind a négy döntőben érdekeltek. A finálékat a TEQ TV YouTube-csatornáján lehet követni.
A 2025-ös Challenger Teqball League harmadik állomásán, Pécs és a szlovákiai Presov után ezen a hétvégén a belgiumi Wavréban álltak asztalhoz a teqball legjobbjai. Összesen 87 sportoló 20 országból regisztrált a 4000 eurós összdíjazású megmérettetés négy kategóriájára: a női, férfi és vegyes párosra, illetve férfi egyesre.
Többen is meglepődtek, hogy Györgydeák Apor nem nevezett be az egyéni versenyszámra, helyette inkább a vegyes párosban Barabási Kingával, férfi párosban pedig Marek Pokwappal szemelte ki az aranyérmet. A választás a székely világelső és világbajnoki címvédőt igazolja, aki mindkét kategóriában a döntőbe jutott.
A Góbék Teqball Team a másik két döntőben is érdekelt lesz, a női párosban Barabási Kinga Ács Krisztinával, férfi egyéniben pedig az udvarhelyi klub lengyel idegenlégiósa, Marek Pokwap harcolhat vasárnap délután az aranyéremért.
A finálékat romániai idő szerint 16 órától rendezik, az összecsapásokat a TEQ TV YouTube-csatornáján lehet követni. A program a férfi egyes összecsapásával kezdődik, ezt követik a női páros és férfi páros küzdelmei. A torna a vegyes páros döntőjével zárul.