Az Európa Kupában folytatják

Negyedik, azaz utolsó helyen zárta a BL-csoportkört a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK, az európai kupaporond legjobbjai ellen küzdő udvarhelyieknek még sincs szégyellnivalójuk, még több tapasztalattal a tarsolyukban az Európa Kupában folytatják.

Tamás Szabolcs küzd az udvarhelyi pontokért Fotó: ISK-SZAK

A nemzetközi porondon a hatodik, a Bajnokok Ligájában a harmadik idényét indította a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK csapata, amely a hétvégén a csehországi Havlíčkuv Brodban játszotta le a BL C csoportjának mérkőzéseit. A pénteki nyitónapon a házigazda HB Ostrov volt az ellenfél, az első játszmáját György Szilárd, Sebastian Loso és Tamás Szabolcs is jól kezdte, de ezt követően visszaestek, és mindhárom udvarhelyi játékos 3–0-ra kapott ki.
Szombaton az ISK-SZAK szintén 3–0-ra maradt alul az olasz Top Spin Messinával szemben, de ezúttal már szetteket is nyertek az udvarhelyiek, Loso 3–2, Tamás pedig 3–1 arányban kapott ki olasz ellenfelétől.
Tegnap, az osztrák Pana­ceo Stockerau elleni össze­csapáson Loso és Tamás mellett a keret legfiatalabb udvarhelyi játékosának, Sán­duly Leventének szavazott bizalmat György István vezetőedző. Mind Tamás, mind Sánduly 3–0, illetve 3–2-re kikapott az osztrák ellenfelétől, Loso azonban 3–1 arányban húzta be a párharcot, megszerezve ezzel az ISK-SZAK első nyert összecsapását az idei BL-ben. A végén ismét Tamás lépett asztalhoz, aki 3–0-ra kapott ki ellenfelétől.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a negyedik helyen zárta a csoportkört, és a második számú kiírásban, az Európa Kupában folytatja a küzdelmet.