Andrei Istrățescu nyerte a korondi főversenyt

Nagyszabású nemzetközi sakkversenynek adott otthont az elmúlt napokban a korondi Lőrincz Márton Sportcsarnokban. Nem kevesebb mint 222 sakkozó vett részt a versenyen, amelyet a 2016-os román bajnok Andrei Istrăþescu nyert meg. [caption id="attachment_76538" align="aligncenter" width="1000"] A 8. fordulóbeli Istrãþescu–Vãsieşiu rangadó[/caption] A Korondi Kerámia SE Hargita Megye Tanácsa és a Korond Polgármesteri Hivatala támogatásával szeptember 4–9. között a Lőrincz Márton Sportcsarnokban rendezte a IV. Korondi Kerámia nemzetközi sakkversenyt, melyen hat ország 222 sakkozója 9 fordulón át 65 ezer lejes díjalapért küzdött. Klasszikus sakkban 3 értékcsoportban zajlott a küzdelem, villámversenyt is rendeztek, és minden este 21 órától szórakoztató programok is zajlottak. Az 50 fős főcsoportot Andrei Istrățescu (2563) nagymester nyerte 7 ponttal a szintén 7 pontos Dan Văsieșiu (2378) és a 6,5 pontos Lucian-Ioan Filip (2439) nemzetközi mesterek előtt. A 8. fordulóban a 2016-os országos bajnok Istrățescu legyőzte az élen álló Văsieșiut. A főverseny legjobb Hargita megyei sakkozójának díját a korondi Sándor Tamás kapta aki 4,5 ponttal 39 Élő-t nyert, 2. Benedek István (3 pont), 3. Demeter József (2 pont). A 82 fős B-versenyt Sergiu Bejan (Moldova Köztársaság) nyerte 7 ponttal, 2. Cristian Georgescu (Románia), 3. Victor Apostol (Moldova Köztársaság) 6-6 pont. A Hargita megyei sakkozóknál a székelyudvarhelyi Nagy-Elek Tamás végzett az élen 5,5 ponttal a borszéki Costel Vodă (5 pont) és a farkaslaki Jakab János (4,5 pont) előtt. Az ISK 14 éves tehetséges sakkozója, Nagy-Elek Tamás teljesítményével 145 Élő-pontot (!) nyert és az 1750 Élő alattiak I. díját is ő kapta. A 90 fős C-csoportban a 10 éves (!) George-Alexandru Corbu 7,5 ponttal végzett az élen a 70 éves Nicolae Simion (7 pont) és a 10 éves David Saioc (7 pont) előtt. A Hargita megyei sakkozók díját a korondi Jancsó Bálint nyerte 6 ponttal az 5 pontos Ozsváth Zsigmond és Jakab Gábor (Farkaslaka) előtt. A 17 éves Jancsó Bálint az éremért folyó utolsó fordulóban kikapott a győztestől, de 41 Élő-t nyert és az 1500-alattiak bronzérmese lett. A 7 éves gyergyóalfalvi Kiss Abigél az U8-as díjazásban bronzérmet szerzett. A 9 fordulós 149 fős FIDE-villámverseny játékosonként 5 perc és lépésenként 3 másodperc bónuszidővel zajlott és Andrei Istrățescu (2620) nagymester nyerte 8 ponttal a szintén 8 pontos Balla Tamás-Kristóf (2336) nemzetközi mester és a 7,5 pontos Paul-Alexandru Paraschiv (1736) előtt. A 9.fordulóban Istrățescu legyőzte a pontelőnnyel, 8 ponttal élen álló Ballát. A villámsakk legjobb megyei sakkozója Costel Vodă (6,5 pont) 34 Élő-t nyert, a legjobb korondi helyezést pedig a 19 éves Sándor Tamás érte el. A záróünnepségen Sándor Levente főrendező Katona Mihály korondi polgármester és Ravasz Ferenc alpolgármester jelenlétében a 127 (!) pénzdíj mellett sok serleget, érmet és tárgydíjat osztott ki. Biró Sándor