Hirdetés

A székelyföldi vidékfejlesztésről folytattak szakmai vitát

Első alkalommal rendezték meg a Székelyföldi Vidékfejlesztési Disputát csütörtökön Lövétén. Az eseményen a vidékfejlesztés lehetőségeiről vitatkoztak, és a jövőben is hasznosítható ötleteket vették számba. 

Hadnagy Éva
Becsült olvasási idő: 2 perc
A székelyföldi vidékfejlesztésről folytattak szakmai vitát
Fotó: Veres Hanga

A keszthelyi Magyar Agrár- és Élelmiszertudományi Egyetem Georgikon Kampuszának képzése zajlik a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ Vidékfejlesztési Intézetében is, így több mint tízéves kapcsolat fűzi össze az oktatási intézményeket. Az anyaországi intézmény diákjai oktatókkal karöltve érkeztek Székelyudvarhelyre tapasztalatcsere céljából. Ennek apropóján,

közös kezdeményezésként szervezték meg első alkalommal a Székelyföldi Vidékfejlesztési Disputát.


Hirdetés

A rendezvénynek a lövétei Népiskola adott otthont. A szakmai, tudományos rendezvényen a hazai és anyaországi diákok és oktatók mellett a térség polgármesterei is jelen voltak, hogy a vidékfejlesztéssel kapcsolatos hasznos meglátásokat községeikben is hasznosítani tudják. Lázár László, a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ oktatója, az esemény szervezője elmondta, a rendezvény során a székelyföldi vidékfejlesztési lehetőségeket keresték.

– Az anyaországi szakemberek másként látnak rá az itteni helyzetre kívülállóként, és mi is másként látjuk a vidékfejlesztési lehetőségeket.

A rendezvény célja éppen ezért a szakmai álláspontok közelítése, a szakmai tapasztalatok egymásnak való átadása volt

– fogalmazott Lázár László.

A program részeként szakmai előadások hangzottak el, diákok mutatták be kutatásaik eredményét, majd a konferencia zárómozzanataként az előadások során elhangzó hasznos ötleteket összegezték.

– Nagyon sok hasznos gondolat született, például a székelyföldi agrár- és vidékfejlesztési stratégia kidolgozása, hogy ne csak megyei szintű stratégiákban lehessen gondolkodni – részletezte. Hozzáfűzte: a gazdaszervezetek szintjén van együttműködés Székelyföldön, ám a vidékfejlesztés, agrárgazdaság terén is szükség lenne egységes stratégiára. A keszthelyiek számára is hasznos volt a disputa, amely az oktatás terén mutatkozik majd meg, kölcsönösen segítik egymás fejlődését a különböző szakterületeken az intézmények. A szervezők között volt a Homoród–Küküllő Leader Egyesület is, amelynek ugyan elkészült a stratégiája a következő pályázási időszakra, ám ha módosításra lesz lehetőség, a mostani ötletekből is tudnak majd építkezni.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!