Honosított játékosokkal gazdagodott a Sportklub és a Brassó

Jevgenyij Szkacskov, illetve Albert Zagidulin hivatalosan is román állampolgárokká váltak, így a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona csapatainak egy-egy légióshelye felszabadult. Ami viszont még fontosabb, hogy mindketten bevethetők a romániai válogatottban. Két orosz jégkorongozó honosítási procedúrája ért véget és kapta meg a román állampolgárságot. A Csíkszeredai Sportklub, illetve a Brassói Corona ennek a nyertese. A Csíkszeredai Sportklub sportolója, Jevgenyij Szkacskov a harmadik szezonját kezdi meg Romániában. Az elmúlt két idényben az orosz sportoló a Galaci VSK-t erősítette, és a nyáron igazolt a kék-fehérekhez. Albert Zagidulin már a negyedik szezonjára készül. Őt is a Galac „fedezte” fel, majd a Gyergyói HK-hoz igazolt, ahol viszont tiszavirág-életű volt az együttműködés. 2020 óta a Brassói Corona játékosa. Mindkét sportoló után légiós hely szabadul fel a csapatokban, ám a romániai válogatott szempontjából is jó hír a honosításuk, hiszen a válogatottban is bevethetők. Zagidulin már szerepelt is román címeres mezben az idei szlovéniai mini-világbajnokságon. Csíki győzelem a főpróbán Letudta utolsó felkészülési meccsét is a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata, amely az előszezon ötödik meccsét is behúzta. Ezúttal is a Háromszéki Ágyúsok voltak az ellenfél, amely szemmel láthatóan sokat fejlődött az elmúlt időszakban. A jóval esélyesebb favoritnak kikiáltott csíkiak az első két harmadot egy-egy góllal hozták, míg az utolsó felvonást döntetlenre hozták a felek. A kék-fehérek öt góljából négyet új szerzemény lőtt Reisz, Péter, Sofron és Stach révén, míg az egyetlen régi Fodor, aki gólt tudott szerezni. A túloldalt Antal E., Ilyés és Bíró Mátyás iratkoztak fel a gólszerzők közé. A csíkiak számár hétvégén kezdődik az Erste Liga, és sorban a Titánokkal, az Újpesttel és a Dunaújvárossal meccselnek, pénteken, szombaton, illetve vasárnap. Felkészülési mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub – Háromszéki Ágyúsok 5–3 (2–1, 2–1, 1–1). Gólszerzők: Reisz, Péter, Fodor, Sofron, Stach, illetve Antal E., Ilyés, Bíró M.