Visszavette a vezetést a Sportklub a hazai bajnokságban

Két fordulóval az alapszakasz vége előtt a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata érvényesítette a papírformát és visszavette a vezetést a honi pontvadászatban. A kék-fehérek megnyerték a Galac elleni páros mérkőzés első felvonását.

Darvas Attila
Becsült olvasási idő: 2 perc
Kötelező győzelem. Megnyerte a Sportklub az első mérkőzését Galacon Fotó: Sorin Pană, Sportul Ilustrat / FB

Az alapszakasz elsőségért vívott csatában fontos pontokat gyűjtött be a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata, amely egy páros meccs erejéig Galacra utazott vendégségbe a helyi VSK-hoz. A kék-fehérek és a Brassó között dől el ugyanis a román bajnokság alapszakaszának első helye és egyben a döntő – amelyet a kiírás szerint a két csapat vív – pályaelőnye.

A Sportklub számára egyértelmű a feladat: a soron következő három meccs során csupán egy pontot veszíthet.

Pontazonosság esetén ugyanis a Sportklubnak kedvez az egymás elleni eredmény.

A Kevin Constantine által felkészített csíkiak – hiányzóik ellenére: Sofron, Levin, Részegh, Brown – semmit nem bíztak a véletlenre és az első két harmadban mezőnyfölényben játszottak. Rokaly Szilárd góljával meg is szerezték a vezetést. A második harmad közepén két perc alatt három gólt láthatott a közönség: egy hazai és két vendéggólt. A Sportklub a hátralevő 11 percet viszont nagyon jól menedzselte és megszerezte a győzelmet.

A hétvégén további két páros összecsapást rendeztek: a Steaua és az Ágyúsok két-két győzelmet arattak a Sportul Studențesc, valamint a Sapientia U23 ellen.

Eredmények, román bajnokság
Szombat: Háromszéki Ágyúsok – Sapientia U23 4-3 (1-0, 2-2, 1-1) /Antal L. (2., 27.), Biró O. (34.), Gecse O. (56.), illetve Kedves T. (29., 40.), Both P. (42.)/; Sportul Studentesc – Bukaresti Steaua 1-14 (0-6, 0-5, 1-3).
Vasárnap: Sapientia U23 – Háromszéki Ágyúsok 4-7 (0-0, 3-2, 1-5) /György Sz. (21.), Szolokin (23., 28.), Banceanu (45.), illetve Antal L. (36.), Márton K. (37., 59.), Szőcs Z. (44.), Róth Z. (46.), Gecse O. (52.), Horváth P. (55.)/; Sportul Studentesc – Bukaresti Steaua 3-7 (0-2, 3-1, 0-4); Galaci VSK – Csíkszeredai Sportklub 1-3 (0-0, 0-1, 1-2) /Baskov (49.), illetve Rokaly Sz. (22.), Gecse (47.), Reisz (50.)/.

Eredmény, Erste Liga
Vasárnap: BJAHC – FEHA19 4-2 (2-1, 0-0, 2-1) /Mozer (7., 60.), Dóczi (10.), Schlekmann (48.), illetve Fekete (2.), Farkas (52.)/.
A keddi műsor: Dunaújvárosi Acélbikák – Ferencváros-Telekom (19.30), DVTK Jegesmedvék – FEHA19 (19.30), BJAHC – Újpest (19.40).