Visszavágtak a tavalyi vereségért

Véget ért a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban megrendezett Udvarhely körzeti te­rem­labdarúgó-torna, amelyre 32 csapat nevezett be. Meg­ismétlődött a tavalyi finálé, amelyben ezúttal Lö­vé­te bizonyult jobbnak Nagy­ga­lamb­falvával szemben. Bünte­tő­rúgások döntöttek. [caption id="attachment_22928" align="aligncenter" width="960"]A bajnok lövétei csapat Fotó: Sinka-Király Levente A bajnok lövétei csapat Fotó: Sinka-Király Levente[/caption] Harminckét csapat részvételével rendezték meg 19. alkalommal az Ud­varhely körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő csapatok számára a szokásos teremlabdarúgó-tornát, amelynek helyszíne a székelyudvarhelyi városi sportcsarnok volt. A benevezett csapatokat nyolc négyes csoportba sorolták, ahonnan az első két helyezett jutott tovább az egyenes kiesési szakaszba. Mind a nyolcaddöntőben, mind a negyeddöntőben a legizgalmasabb mérkőzéseket Agyagfalva játszotta. A legjobb nyolc közé jutásért Farkaslakát búcsúztatták büntetők után, majd a negyeddöntőben szintén párbajozniuk kellett. Ezúttal Lövétével, akik ellen már elhagyta őket a szerencse. A döntőbe jutásért végül a homoródmenti csapat hárommal verte Székelyvarságot, míg a másik ágon Nagygalambfalva gyűrte le nagy nehezen Székelyszentléleket. Jöhetett így a tavalyi döntő megismétlése, amelyet akkor a nagy­galambfalviak nyertek meg 2–1 arányban. Ezúttal viszont Lövéte kezdett jobban, és két alkalommal is vezetni tudott, de a címvédő mindannyiszor visszajött a meccsbe. Az egyenlítő találat előtti másfél percben ugyanis a galambfalviak kénytelenek voltak emberhátrányban játszani. Ennek ellenére összejött az egyenlítés egy szabadrúgást követően. Így jöhettek a büntetők, ahol viszont a lövéteiek jobbnak bizonyultak: 4–1-re nyerték a párharcot. Eredmények Nyolcaddöntő: Székelyvarság – Korond Ifjúság 5–1, Bögöz – Betfalva 1–4, Malomfalva – Ko­rond 3–0, Nagygalambfalva – Hodgya 7–1, Lövéte – Betfalvi Ifjúság 7–0, Farkaslaka – Agyagfalva 2–2 – büntetőkkel 4–5, Székelyszentlélek – Szentegyháza 3–2, Székelyudvarhelyi Sporting – Parajd SK 3–1. Negyeddöntők: Lövéte – Agyag­falva 2–2 – büntetőkkel 8–7, Szé­kelyvarság – Betfalva 7–5, Ma­lom­falva – Nagygalambfalva 1–4, Szentlélek – Sporting 1–0. Elődöntők: Lövéte – Székelyvarság 4–1, Nagygalambfalva – Szentlélek 1–0. Az érmekért: kisdöntő: Székelyvarság – Szentlélek 1–2; Lövéte – Nagygalambfalva 2–2 – büntetőkkel 6–3. Különdíjak: legjobb kapus Hajdú Kálmán (Székelyszentlélek); gólkirály: Fazakas Attila (Lövéte, 11 gól). Az eddigi győztesek: háromszor: Betfalva, Farcád; kétszer: Pa­rajd, Farkaslaka, Lövéte, Szé­kely­udvarhelyi Küküllő, Sporting; egyszer: Almás, Szentábrahám, Nagygalambfalva. HN-összeállítás