Videó - Megnyílt a Fontana Gyógyfürdő

Ünnepnap volt a csütörtök Borszék városának életében: tizenkét év után megnyitotta kapuit a Fontana Gyógyfürdő. A hivatalos eseményen bukaresti és megyei elöljárók, valamint a város lakói vettek részt. A szabadtéri ünnepség után a jelenlévők körbejárhatták a létesítményt, amelyben ötperces masszázst is lehetett igényelni.

Boncina-Székely Szidónia
Becsült olvasási idő: 3 perc
Videó - Megnyílt a Fontana Gyógyfürdő
Fotó: Boncina-Székely Szidónia

A gyógyfürdő bejárata előtt felállított szabadtéri színpadon ünnepi beszédekkel és kulturális műsorokkal nyitották meg hivatalosan a borszéki Fontana Gyógyfürdőt csütörtökön. A település polgármestere, Mik József az elmúlt tizenkét év kudarcait és sikereit ismertette, ugyanakkor a gyógyfürdő nyújtotta jövőbeli lehetőségekről is beszélt.

– A Fontana Gyógyfürdő megépítése és üzembe helyezése nem egy tündérmese. Kudarcokkal és csalódásokkal teli időszak volt ez, melynek során egy dologban soha nem szenvedtünk hiányt: a reményben, hogy a sok évvel ezelőtt megfogalmazott álom minden nehézség ellenére megvalósul – mondta el az elöljáró, majd ismertette az építkezés történetét, nehézségeit, valamint az önkormányzat azon döntését, miszerint jelentős energiát és erőforrást fektet a turizmusba. – Bízom abban, hogy egy új korszak kezdődik a város turisztikai életében, és pár év alatt megújulnak a még meglévő romos épületek, amelyek jelenleg is csúfítják a fürdőtelep képét, továbbá abban is bízom, hogy újabb panziók és vendéglők fognak épülni, újabb turisztikai szolgáltatások indulnak. De egy dologra nagyon kell vigyáznunk: tanulság volt az elmúlt harminc év történelme, hogy mi történhet, ha önös érdekek vezérelnek olyan embereket, akik ahelyett, hogy vigyáztak volna arra a virágzó Borszékre, amelyet örököltek, inkább szétverték, eladták, hagyták lepusztulni. Fontos megértenie a ma generációjának, hogy vigyáznunk kell erre a kincsre, amivel a Jóisten megáldott, és amit sikerült most újra felépíteni. Ugyanakkor meg kell tanítanunk a következő generációnak, hogy ugyanígy vigyázzon rá – hangsúlyozta Mik József polgármester.

Az eseményen jelen volt Tudorița Lungu, a Vállalkozásokért és Idegenforgalomért Felelős Minisztérium államtitkára is, aki elmondta: hat nagyszabású projekt keretében közel 30 millió lejt irányítottak az elmúlt években Borszékre, a gyógyfürdő építésére 17 millió lejt fordítottak.

Vass Levente egészségügyi államtitkár az egészséges életmód tudatosításának fontosságáról beszélt, mint közös feladatról.

– Az elkövetkezőkben van egy nagy, közös feladatunk, hogy növeljük Romániában az egészségben eltöltött évek számát, népszerűsítsük az aktív, egészséget szolgáló mozgást és az egészséges életmódot. A borszéki gyógyfürdő révén ki lehet mozdítani az embereket a napi rutinból – mondta el az államtitkár.

Bende Sándor parlamenti képviselő a romániai gyógyturizmus alapkövének nevezte a borszéki fürdőt, míg Petres Sándor, Hargita megye prefektusa háláját fejezte ki mindazoknak, akik kibírva a nehéz időszakokat sikerre vitték a beruházást.

Borboly Csaba megyeelnök üzenetét Incze Csongor megyemenedzser közvetítette, valamint átadta Mik József polgármester számára Hargita Megye Tanácsa Bethlen Gábor-díját.

Barti Tihamér Gyergyó területi RMDSZ-elnök beszédében azzal a jó értelemben vett őrültséggel jellemezte Borszék elöljáróját, amely mindazokat vezérli, akik nagy dolgok megvalósításával, közfeladatok elvégzésével foglalkoznak.

Az ünnepség meghívottja volt Baciu Gheorghe, a Balneokliamkterikus Települések Egyesületének elnöke, illetve Molnár Ákos, a  Romániai Turisztikai Munkáltatók Szervezetének alelnöke is.

A hivatalos szalagvágást és egyházi áldást követően a jelenlévők körbejárhatták a gyógyfürdőt, és ötperces masszázst is igényelhettek.

Borszék idén októberben nyerte vissza gyógy-üdülőtelepülési státuszát, így jelentős előnnyel indul a turizmusfejlesztési kormányzati támogatásokért, valamint az új létesítményben újraindul a gyógykezelés egészségügyi és nyugdíjpénztári támogatással.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!