Veretlenül lett tornagyőztes a PFLA

A Puskás Akadémia FC U17-es csapata bizonyult a legjobbnak azon a nemzetközi utánpótlás labdarúgótornán, amelyet az FK Csíkszereda szervezett a Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer hat együttese számára. A döntőt a városi stadionban játszották.

Farkas Endre
Nagy küzdelem, sok gól, Puskás-diadal Fotó: FK Csíkszereda

Négy napon át az ifjúsági futballé volt a főszerep Csíkszeredában. Hatodik alkalommal gyűltek össze a Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer csapatai, hogy összemérjék erejüket. A torna kiváló alkalom volt az erőfelmérésre a házigazda, U17-es Elit ligára készülő csapatának a bajnoki rajt célegyenesében.
A tornán az NK Eszék, a Topolyai TSC, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia, a Munkácsi MFA, a Dunaszerdahelyi DAC és az FK Csíkszereda szerepelt. A hat csapatot két hármas csoportra osztották a szervezők, a csoportokban körmérkőzéseket játszottak egymással az együttesek, majd szombaton következtek a helyosztók.
Az első napon, a nyitómérkőzésen az eszékiek két góllal legyűrték a Topolya együttesét, míg a második meccsen az FK hátrányból fordított, és négy találattal jobbnak bizonyult a Munkácsnál. Csütörtökön a Puskás Akadémia háromgólos diadallal mutatkozott be az eszékiekkel szemben, a Dunaszerdahely pedig sima, négygólos győzelmet ünnepelhetett. Pénteken a Puskás gól nélkül végzett a Topolyával szemben, a csoportdöntőnek bizonyuló DAC – FK meccs pedig hatgólos döntetlennel ért véget. Több rúgott góllal végül az FK Csíkszereda jutott a szombati döntőbe, ahol a Puskás Akadémia fiataljai vártak rájuk.
Szombaton a helyosztó mérkőzéseket tudták le a csapatok a Csíkszeredában meglehetősen szokatlan hőségben. Az ötödik helyért lejátszott Topolya – Munkács találkozó tizenegyesekkel dőlt el a bácskaiak javára, a bronzérmet pedig az Eszék szerezte meg, a Dunaszerdahellyel szemben. A döntőt a városi stadionban játszotta a Puskás Akadémia és az FK Csíkszereda. Több százan voltak kíváncsiak a fiatalok produkció­jára, így jó hangulatban indult az összecsapás. Igaz, a mérkőzés túlnyomó részében csupán a lelkes felcsúti szurkolók örülhettek, hiszen hamar, a 21. percre háromgólos előnyt dolgoztak ki a kék-sárgák. Ezt követően érkezett a szépítő találat, a későbbi gólkirály Jakab Krisztián révén, ám a Puskás még a szünet előtt visszaállította a háromgólos különbséget.
A második 40 perc sem hozott érdemi változást, az FK nem tudott közelebb kerülni a magyarországi csapathoz. Két újabb Puskás-találat végleg lezárt minden kérdést, így a felcsútiak nyakába került az aranyérem a lefújást követő díjkiosztó ceremónián.

A csoport: NK Eszék Topolyai SC 2-0, Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia – NK Eszék 3-0, TSC – PFLA 0-0.
B csoport: FK Csíkszereda – Munkács 5-1, Munkács – Dunaszerdahelyi AC 0-4, DAC – FK Csíkszereda 3-3.
Helyosztók: az 5. helyért: Topolya – Munkács 1-1 – büntetőkkel 7-6; a  3. helyért: Eszék – DAC 3–1; döntő: PFLA – FK Csíkszereda 6-1.
Különdíjak: gólkirály: Jakab Krisztián, 4 góllal (FK Csíkszereda); legjobb játékos: Miskolczi Domonkos (PAFC); legjobb kapus: Pásztor Pavol (DAC).