Vereséggel nyitottak

Mind a magyar, mind a román női kézilabda-válogatott vereséggel indította a svédországi Európa-bajnokságot. Az előbbiek veresége óriási meglepetés, hiszen Csehországtól kaptak ki, míg utóbbiak a címvédő Norvégiától. Kim Rasmussen, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitány együttesének első mérkőzésén Szucsánszki Zita orrtörés miatt nem léphetett pályára Csehország ellen a svédországi Európa-bajnokság C csoportjának nyitó meccsén. Az előjelek ezzel együtt biztatóak voltak, ugyanis a magyarok eddig mind a 14 mérkőzésüket megnyerték a csehek ellen. A kocka ezúttal fordult. A kicserélt magyar válogatott nagyon gyenge első félidőt produkált, amely idő alatt a csehek háromgólos előnyre tettek szert. A fordulást követően ugyan még fordítani tudtak Görbiczék, de a hajrát nagyon elrontották, és ötgólos vereségbe szaladtak bele, hatalmas meglepetést okozva. Az Ambros Martin által dirigált román válogatott a címvédő norvégokkal találkozott. A románok kezdték jobban a mérkőzést, és rendre vezettek is egy góllal, egészen a 13. percig. A norvég időkérés után Nora Mörk és Camilla Herrem is lőtt hármat az első félidőben, a címvédő pedig a 25. percben már 13–9-re vezetett. Itt jött egy kisebb törés, és a 40. percig csupán két Veronica Kristiansen-gólt jegyezhettek fel a norvégok, Cristina Neaguék pedig felzárkóztak egy gólra (15–14). Herremék azonban ismét megrázták magukat, és behúzták a győzelmet. A magyarok ma 21.45-től Dániával, míg a románok 19.30-tól az olimpiai címvédő oroszokkal találkoznak. Eredmények: C csoport: Mon­te­negró – Dánia 21–22 , Magyaror­szág – Csehország 22–27; D cso­port: Norvégia – Románia 23–21, Oroszország – Horvátország 32–26, Alilovicnak pihennie kell Trombózis alakult ki a Veszprém horvát kézilabdázója, Mirko Alilovic lábában, ezért a kapus decemberben már biztosan nem léphet pályára. A klub honlapjának beszámolója szerint először Veszprémben diagnosztizálták, hogy trombózis van Alilovic térde alatt. A kapus már haza is utazott Horvátországba, ahol megerősítették az orvosi véleményt. A válogatott játékosnak nyolc napon keresztül injekciós kezelésre kell járnia, jelenleg csupán a séta engedélyezett számára, a futás és az utazás nem, ezért 2016-ban várhatón már nem lép pályára. A Veszprém csapatának bajnoki és Bajnokok Ligája-meccse már nem lesz idén, a SEHA Ligában viszont még hét találkozó vár rá. HN-összeállítás