Vereségekkel zárt ősz

Véget ért a labdarúgó harmadik liga őszi idénye, amelynek utolsó fordulójában az FK Csíkszereda, illetve a Székelyudvarhelyi FC is idegenből igyekezett elhozni a pontokat. Egyikőjük sem járt sikerrel. A vereség ellenére az FK megtartotta vezető pozícióját, míg az SZFC továbbra is az utolsó előtti helyen tanyázik. [caption id="attachment_40497" align="aligncenter" width="1400"]Három ponttal vezetik a bajnokságot a csíkiak a téli szünet előtt Fotó: László Róbert Három ponttal vezetik a bajnokságot a csíkiak a téli szünet előtt Fotó: László Róbert[/caption] Egygólos vereségbe szaladt bele az FK Csíkszereda a Știința Miroslava otthonában a labdarúgó harmadik liga őszi idényének utolsó fordulójában. Az FK honlapjának beszámolója szerint uralta a meccset az FK Csíkszereda, amely az első félidőben egy szabadrúgásgóllal meg is szerezte a vezetést: a 18. percben Majzik Adrián lőtte a gólt. A vendégcsapatnak továbbra is megvoltak a lehetőségei, az ellenfél csak pontrúgásokkal próbálkozott. A 75. percig vezetett az FK, amikor szögletből a házigazda kiegyenlített (1–1), majd az FK a 93. percben kapta a második gólt: egy félpályáról felívelt szabadrúgásból érkező labdához senki nem ért hozzá, ami a sárban megcsúszott és beesett (2–1). A meccsen Bajkó Barna begyűjtötte negyedik sárgalapját, így a tavaszi első fordulóban nem játszhat. Lengyel Roland, az FK vezetőedzője elmondta, hogy nincs okuk a szégyenkezésre. „Három ponttal vezetjük a tabellát, és bízok abban, hogy egy ilyen sikeres tavaszt tudunk összehozni. Büszke vagyok a csapatra. Az azért kiderült számunkra is, hogy a Miroslava a saját pályáján miért is nem tud kikapni: a játékvezető részéről komoly támogatásban volt részük. Már ütközni sem tudtunk, mert azonnal sárgalapot kaptunk. A 93. percben sem adott meg nekünk egy büntetőt – Györgyi Arthur kapura rúgását kézzel védte a Miroslava egyik játékosa –, helyette a házigazdák ellentámadást vezettek, amiből szabadrúgáshoz jutottak. A fiúk kissé elkeseredtek, de szerintem nincs ok szomorkodásra” – jegyezte meg a vezetőedző. Hullámzó meccset játszott a Demény Norbert által felkészített Székelyudvarhelyi FC az Atletico Vaslui vendégeként. A nyílt sisakos, sok helyzetet hozó találkozón a vezetést a hazaiak szerezték meg, és bár számtalan helyzet adódott az egyenlítésre, ezekkel nem sikerült élniük az SZFC játékosainak. A második félidőben a kihagyott helyzetek végleg megbosszulták magukat, amikor a hazaiak rövid időn belül további két gólt rúgva lezárták a mérkőzést. III. liga, I-es csoport, 14. forduló Ştiinţa Miroslava – FK Csíkszereda 2–1 (0–1) /Ovidiu Tăcuţanu (78. ). Alexandru Marin (90.+3), illetve Majzik Adrián (18.)/. Az FK felállítása: Nagy Barna – Csonka Bonifác, Vízi Tamás, Lőrincz József, Majzik Adrián, Györgyi Arthur, Csürös Attila, Cătălin Savin, Csiszér Balázs, Ilyés Róbert, Bajkó Barna. Edző: Lengyel Roland. Atletico Vaslui–Székelyudvarhelyi FC 3–0 (1–0) /Hany Ragab (13., 60.), Valentin Buhăceanu (72.)/. Az SZFC felállítása: Bálint Botond – Sambu Niati, Demény Norbert, Szöllősi Márton, Péter Mózes, Bálint Róbert, Bálint Rajmond, Nagy Norbert, Mihai Mocanu, Simon Norbert (80., Fodor Tamás), Fodie Sambake. Edző: Demény Norbert. A forduló további eredményei: Olimpia Râmnicu Sărat – Sporting Lieşti 2–0, Bákói Aerostar – Barcarozsnyói Cetate FC 3–1, CSM Roman – Avântul Valea Mărului 4–3, CSM Paşcani – Szászhermányi FC 0–1, Bákói SC – Metalosport Galați 2–2. A Sportul Chişcani csapata szabadnapos volt. 1. FK Csíkszereda 14 10 3 1 31–8 33 2. Szászhermány 14 9 3 2 30–9 30 3. Atletico Vaslui 14 9 2 3 35–14 29 4. ªtiinþa Miroslava 14 9 1 4 28–17 28 5. CSM Roman 14 8 1 5 25–23 25 6. Rm. Sărat 14 7 2 5 21–15 23 7. Sporting Lieşti 14 7 2 5 18–14 23 8. Bákói Aerostar 14 6 4 3 22–15 22 9. Metalosport Galac 14 5 3 6 13–19 18 10. Valea Mărului 14 4 1 9 22–42 13 11. Barcarozsnyó 14 3 3 8 14–20 12 12. CSM Paşcani 14 3 1 10 19–37 10 13. Sporting Chişcani 14 2 2 10 9–27 8 14. Székelyudvarhelyi FC 14 2 2 10 13–39 8 15. Bákói SC* 14 4 4 6 26–27 –14 * 30 ponttal büntetve HN-összeállítás