Vereség és döntetlen a mérleg

Mindkét Hargita megyei csapat rangadót jásztott a hazai labdarúgó 3. Liga 13. fordulójában. A kiesés elkerüléséért küzdők csatájában a Székelyudvarhelyi FC hazai pályán kapott ki az MSE Marosvásárhelytől, míg a feljutásért küzdők csatájában az FK Csíkszereda döntetlennel zárt Nagybányán. [caption id="attachment_80127" align="aligncenter" width="1000"] Roºca büntetőjével egyenlített a Minaur az FK Csíkszereda elleni meccsen[/caption] Nem hozott szerencsét a tizenhármas szám a Hargita megyei 3. ligás labdarúgó-csapatoknak: a Székelyudvarhelyi FC hazai pályán vereséget szenvedett, az FK Csíkszereda pedig döntetlennel zárt idegen környezetben. A csíki focisokat a Lokálpatrióta szurkolócsoport egy része is elkísérte Nagybányára, ahol remek hangulatot teremtettek, ám ez sem volt elég a győzelemhez. A 3. Liga 13. fordulójában mindkét Hargita megyei csapat rangadót vívott. Az SZFC a kiesés elkerüléséért harcol, a pénteki meccsen viszont nem sikerült ellenfelét megelőznie a tabellán. Az alig száz néző előtt zajlott találkozót az udvarhelyiek egy óriási helyzettel nyitották, ám a 8. percben Dudás egyedül törhetett a kapura, Mintaș pedig a büntetőterületen buktatta, így a marosvásárhelyiek büntetőhöz jutottak, ráadásul az SZFC védőjét kiállította a játékvezető. Az MSE büntetőjét Ungur értékesítette, így a Maros-partiak megszerezték a vezetést. A 27. percben az SZFC egyenlíthetett volna, ám a Locotuș buktatásáért megítélt tizenegyest Molnár kihagyta. A szünet után az MSE inkább az előny megtartására törekedve védelemre és ellentámadásokra rendezkedett be, Dudásnak újra volt egy elfutása, ám ezúttal szabályosan tisztázni tudott az SZFC védelme. A hazaiak ugyan hajtottak az egyenlítésért, ám a marosvásárhelyi védelmet nem sikerült felőrölniük, sőt a 81. percben csak a kapufa mentette meg őket egy újabb góltól. Az FK Csíkszereda a szintén a másodosztályba való feljutásért küzdő Minaur ellen lépett pályára szombaton Nagybányán. A hazaiak ugyan jól kezdtek, két alkalommal is közel álltak a vezetés megszerzéséhez, ám a csíkiak tisztázni tudtak. Az FK azonban fokozatosan átvette a játék irányítását, és a 24. percben egy remek Majzik–Györgyi–Soufiane összjáték után Magyari lőtte a labdát a nagybányaiak kapujába. A vezető találatot követően kiegyensúlyozottá vált a játék, ám egyik csapat sem tudott veszélyes lenni az ellenfél kapujára. A szünetet követően is inkább a meddő játék volt jellemző, ám a 67. percben a hazai­ak tizenegyeshez jutottak, amelyből ki is egyenlítettek. Az utolsó huszonöt percben a csíkiak ugyan uralták a játékot, volt pár helyzetük, ám ezeket nem sikerült gólra váltani, így az FK egy ponttal tért hazai Nagybányáról. A csíkiak továbbra is őrzik második helyüket a tabellán, ám hátrányuk immár hat pont az éllovas Lénárdfalvával szemben, üldőzői – a Minaur és a CFR II. – viszont csak egy pontra vannak az FK-tól. Eredmények Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 13. forduló: Nagybányai Minaur – FK Csíkszereda 1–1 (0–1) /Mihai Roșca (67.), illetve Magyari Szilárd (24.)/; Székelyudvarhelyi FC – Marosvásárhelyi MSE 0–1 (0–1) /Ungur (8.)/. További eredmények: Dési Unirea – Besztercei Gloria 0–1, Kolozsvári CFR II. – Kolozsvári Sănătatea 1–0, Medgyesi Gaz Metan II. – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 2–5, Radnót – Tordai Arieșul 0–1, Lénárdfalva – Szászrégeni Avântul 2–1, Szászhermány – Tasnádi Unirea 2–3. A csoport állása 1. Lénárdfalva 13 11 0 2 38–13 33 2. FK Csíkszereda 13 8 3 2 33–10 27 3. CFR II. 13 7 5 1 29–15 26 4. Minaur 13 7 5 1 20–7 26 5. Sănătatea 13 7 2 4 22–14 23 6. Olimpic Cetate 13 7 1 5 15–13 22 7. Arieşul 13 6 3 4 20–17 21 8. Avântul 13 5 5 3 17–12 20 9. Tasnád 13 5 5 3 25–23 20 10. Szászhermány 13 4 2 7 18–22 14 11. Gloria 13 4 2 7 15–23 14 12. Dés 13 2 6 5 14–21 12 13. Marosvásárhely 13 3 3 7 15–24 12 14. SZFC 13 2 3 8 11–21 9 15. Radnót 13 2 0 11 11–46 6 16. Gaz Metan II. 13 1 1 11 11–33 4 HN-összeállítás