Vereség Bukarestben

Minimális, mindössze hárompon­tos különbséggel kapott ki a VSK Csíkszereda csapata a hazai férfikosárlabda 1. Liga alsóházá­nak harmadik fordulójában. A VSK U14-es lánycsapata viszont három győzelemmel és egy vereséggel zárta a harmadik tornát, így a gárda bejutott a döntőbe. Szoros mérkőzésen szenvedett vereséget a hazai férfikosárlabda 1. Liga alsóházának har­madik fordulójában a VSK Csík­szereda. Lászlófy Botond tanítványai vasárnap a fővárosban a Rapid ellen léptek pályára, a két csapat között mindössze három pont volt a különbség. Az első negyedet követően a csíkiak egy ponttal vezettek, ám a második negyedóra a hazaiaknak jött ki jobban, a pontosabban dobó Rapid a nagyszünetre ötpontos előnyre tett szert. A második játékrészben fej fej mellett haladtak a csapatok, a harmadik és a negyedik negyedet is a VSK kosarasai nyerték egy-egy ponttal, így a Rapid első félidőben megszerzett előnye ugyan fogyott, de elég maradt a győzelemhez. Eredmény: Rapid – VSK Csíkszereda 61:58 (11:12, 24:18, 15:16, 11:12). A csíki pontszerzők: Deák-Szép 21, Vita 21, Sinka 7, Héjas 4, Bârsan 3, Benedek 2. A VSK a negyedik fordulóban pénteken 17 órától hazai pályán a Kolozsvári CSU csapatával játszik. Döntős lányok Szászrégenben rendezték a hazai lány országos bajnokság U14-es korosztályának harmadik tornáját. Az I. csoportba sorolt VSK Csíkszereda három mérkőzést nyert meg és egyet vesztett, a megszerzett hat pontnak köszönhetően bejutottak a döntőbe, amelynek tornáját májusban tartják. Április közepén a VSK részt vesz az I. csoport negyedik tornáján. A 3. torna eredményei: VSK Csíkszereda – ISK Craiova 52:51 (12:10, 17:14, 6:15, 17:12); VSK – Phoenix Konstanca 64:48 (21:12, 19:8, 12:18, 12:10); VSK – ISK Alexandria 29:95 (12:33, 9:20, 4:16, 4:26); VSK – Marosvásárhelyi Sirius 66:30 (19:8, 15:6, 27:4, 5:12). HN-összeállítás