Vereség az oroszoktól

A magyar férfi kézilabda-válogatott 27–26-ra kikapott az orosz csapattól a lengyelországi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság hétfői, második fordulójában. A vereséggel nehéz helyzetbe került Talant Dujshebaev szövetségi kapitány együttese az olimpiai kijutásért folyó harcban, mert éppen egy közvetlen riválisa múlta felül. Montenegró könnyed legyőzése után a magyar férfi kézilabda-válogatott tegnap este Oroszországgal mérkőzött meg a Lengyelországban zajló Európa-bajnokság D csoportjának második fordulójában. A mérkőzés azért is volt fontos, mivel az olimpiai kvalifikáció a tét. Érdekesség, hogy a két gárda azonos Eb-selejtezős csoportból jutott ki a lengyelországi tornára. Az orosz csapat kezdte jobban a találkozót, 3–1-re vezetett, mivel lassan állt össze a magyar védelem. Amikor viszont sikerült megakadályozni az orosz indulásokat, akkor összejött az egyenlítés is a 9. percben (4–4). A folytatásban továbbra is akadozott a játék, szünetre 14–10 volt az állás az oroszok javára. A szünetet követően folytatódott a hullámzó magyar játék: hol sikerült mínusz egyre feljönni, hol meglépett az ellenfél öt góllal. Az utolsó tíz percre huszáros hajrát vágott ki Talant Dujshebajev alakulata, ám hiába, hiszen korábban akkora előnyt engedtek át az oroszoknak, hogy már nem lehetett behozni. A vége 27–26-os magyar vereség lett. Az Eb-n nagy a tét: a győztes – francia siker esetén az ezüstérmes – kijut a riói olimpiára, illetve a világbajnok franciákon és az olimpiai selejtezőre már kijutott csapatokon – Lengyelország, Spanyolország, Dánia, Horvátország, Németország, Szlovénia – kívül a két legjobb együttes szerepelhet az ötkarikás selejtezőn. A magyarok legközelebb holnap lépnek pályára a csoport favoritja, Dánia ellen. Bravúr lenne a pontszerzés is. HN-összeállítás