Vereség a nyitányon

Kétgólos vezetésről kapott ki szétlövések után a romániai jégkorong-válogatott a Tallinnban zajló Divízió II A csoportos világbajnokságon. Csíkiak szerezték a válogatott összes gólját. Nem kezdte túl jól a Divízió II A csoportos jégkorong-világbajnokságot a romániai U20-as válogatott. A Justinian, Lupașcu és Elekes által felkészített válogatott hátrányból állt fel és harcolt ki kétgólos előnyt hét és fél perc alatt a második játékrészben, ám a harmadik harmadban Horvátország két és fél perc alatt egyenlített, majd a szétlövéssel meg is nyerték a meccset. A 7. percben a horvátoktól a magyar gyökerekkel rendelkező Cizmadija szerzett vezetést, és húsz percig meg is tudták tartani az előnyt, pedig sokkal veszélyesebbek voltak kapura a többségében székelyföldi hokisokból álló romániaiak. A második játékrész remekül sikerült a Justinian–Lupașcu–Elekes trió által irányított csapatnak, a 27. percben Rokaly Szilárd egyenlített, két és fél perccel később Sándor Zoltán megszerezte a vezetést, majd a 35. percben Szopos Ottó találata már kétgólos előnyt jelentett. A harmadik harmad elején kiegyenlített volt a párharc, a játék képe alapján úgy tűnt, nem csúszhat ki a győzelem a pirosban játszó romániai csapat kezéből, ám Smolec egy szóló után szépített az 51. percben, majd két és fél perccel később Trstenjak egyenlített. Ekkor időt kértek a romániai szakvezetők, ezt követően felpezsdült a játék, sőt az 56. percben Rokaly akár el is dönthette volna a mérkőzést, ám a jogosan megítélt büntetőlövést kihagyta. A rendes játékidő utolsó, valamint a ráadás első percét emberelőnyben játszhatta a romániai válogatott, ám a fórt nem sikerült kihasználni. A szétlövésre Uruc helyett Adorján Örs állt be a kapuba, ám a horvátok eredményesen kezdték a sorozatot, Szopos viszont kihagyta a rávezetést. A második horvát lövést védte Adorján, ám Részegh ezúttal sem talált be, a harmadik horvát rávezetés is eredményes volt, így egy ponttal zárta az első idei vébé-meccsét a romániai válogatott. Jól kezdték viszont a magyarok Budapesten a Divízió I. B csoportos vébét: tegnap délután Rich Chernomaz csapata negyven másodperccel a kezdés után már vezetett Olaszország ellen, a meccs felére viszont már négy volt a magyar előny. A negyedik magyar gólt követően időt kértek az olaszok, majd két perccel később szépítettek, de erre válaszolt a magyar csapat is. Az utolsó játékrészben egy olasz találat született, így győzelemmel kezdte a magyar válogatott a vébét. Magyar portyán Az ISK Csíkszereda U18-as csapata az elmúlt héten Magyarországon játszott. A Gál Sándor által irányított csapat a szerdai szegedi 12–0-s vereséget csütörtökön este egy 3–13-as Újpest elleni vereséggel zárta, majd győzött Pesterzsébeten, tegnap pedig egy újabb vereséggel zárta a magyarországi portyát. Az ISK Csíkszereda U16-os csapata ma utazik Magyarországra, ahol három meccs vár Györgypál Tamás és Janovits Endre tanítványaira. A csapat ma Győrben az ETO, holnap Székesfehérváron az Ifj. Ocskay Gábor JA, csütörtökön pedig az Újpest ellen lépnek jégre, a hétvégén pedig hazai környezetben már román bajnokit játszanak. Eredmények U20-as vébé: Divízió II. A csoport: Románia – Horvátország 3–4 (0–1, 3–0, 0–2, 0–0, 0–1); Észtország – Japán 2–6. A Litvánia – Hollandia találkozó lapzártánk után ért véget. A mai műsor: Japán – Horvátország (13), Hollandia – Románia (16.30), Litvánia – Észtország (20). Divízió I. B csoport: Ukrajna – Lengyelország 2–4, Magyarország – Olaszország 5–2. A Szlovénia – Nagy-Britannia találkozó lapzárta után ért véget. A magyar válogatott ma 17.30-tól a britekkel találkozik. Román U16-os bajnokság: CSM Suceava – Steaua 1–7 és 4–14; Brassói Corona – ISK Gyergyószentmiklós 1–2 és 0–4. A gyergyói gólszerzők: Borsos 2, Márton, Bús, Gergely, György. Magyar U18-as bajnokság: ISK Csíkszereda – Újpest 3–13, ISK Csíkszereda – Pesterzsébeti HC 8–5, ISK Csíkszereda Győri ETO 2–5. HN-összeállítás