Vereség a Barcelona B-től

Vasárnap repültek, hétfőn edzettek, majd kedden este lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata a barcelonai edzőtáborban. Vlad Caba munkájába a Bajnokok Ligája-győztes Barcelona szakmai stábja is besegített. Xavi Pascual tréninget tartott a mezőnyjátékosoknak, míg segítője, Javier Rodriguez a kapusokkal dolgozott. Az első meccset viszont kikapták az udvarhelyi fiúk. [caption id="attachment_21417" align="aligncenter" width="960"]Tálasék (jobbról) elveszítették első meccsüket Fotó: szkc.ro Tálasék (jobbról) elveszítették első meccsüket Fotó: szkc.ro[/caption] Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Székely­ud­var­helyi KC férfi kézilabdacsapata, amely Barcelonában edzőtáborozik. Vlad Caba tanítványai vasárnap utaztak el a katalán fővárosba, ahol az első két napon edzések, majd kedd este az első felkészülési mérkőzés szerepelt a programban a Barcelona B-vel. A tréningeken beszállt Xavi Pascual a Bajnokok Ligája-győztes Barcelona edzője, illetve a másodedző, Javier Rodriguez is. Utóbbi a kapusokkal dolgozott. Az első felkészülési meccset a Barcelonától közel 100 kilométerre levő Banyoles városában rendezték. A katalán együttes keretének nagyját a Barcelona B tette ki, a BL-győztes csapatot Aleix Gomez képviselte, de páran már szerepeltek a felnőttek közt is. A Barca tagja volt Gabriel Dujsebajev, a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Talant Dujsebajev legkisebbik fia is. A spanyol és brazil utánpótlás-válogatottakat felvonultató Barca kezdte a gólgyártást, az SZKC gyorsan fordított, majd Szabó védéseinek is köszönhetően a tizedik percben már hárommal vezetett (4–7). Ezután stabilizálódott a különbség, majd kisebb udvarhelyi hullámvölgyet kihasználva előbb egyenlített, majd megszerezte a vezetést a katalán csapat (13–12). Sokáig nem, a félidőig Markez góljainak is köszönhetően fordított az SZKC (17–19). Térfélcsere után egy ideig jól irányította a mérkőzést az SZKC (37. perc, 20–23), majd visszaesett a játéka, a Barcelona pedig zsinórban szerzett négy góllal átvette a vezetést. Ezt követően is folytatódott a fej fej melletti harc, az eredmény után az udvarhelyi csapat szaladt. A hajrában háromgólos hátrányt dolgozott le a KC, ám a csattanó még hátravolt: a Barcelona gólt szerzett, majd Ghiţă nagy bombagólját nem adták meg a játékvezetők, így a katalán csapat nyerte a mérkőzést. A csapat Barcelonában folytatja az edzőtábort, legközelebb csütörtökön a másodosztályú La Roca együttesével játszik felkészülési mérkőzést. Felkészülési mérkőzés: FC Barcelona Lassa B – Székelyudvarhelyi KC 32–31 (17–19) /az SZKC gólszerzői: Markez 7, Sipos 5, Rusia, Tálas 4-4, Mihalcea, Ghiţă, Onyejekwe 3-3, Kuzmanoszki 2/. HN-összeállítás