Véleményes gól döntött a pontokról

Sokáig úgy nézett ki, hogy egy gól nélküli mérkőzést láthat a székelyudvarhelyi közönség a helyi FC és a Bákói Aerostar közti labdarúgó harmadik ligás meccsen. A hajrában viszont egy gólvonalról kivágott labdát láttak bent a játékvezetők a bákói csapat javára. Az SZFC számára rossz hír továbbá, hogy közvetlen riválisai mind nyerni tudtak. [caption id="attachment_46766" align="aligncenter" width="1000"]Véleményes gól döntött a pontokról Keményen küzdött az SZFC, eredménytelenül Fotó: SZFC facebook-oldala[/caption] A kiesés ellen menekül a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó harmadik ligában, és minden megszerzett pont „aranyat ér” a végső elszámolásnál. Ezzel tisztában van Vágó Attila vezetőedző is, aki jó felfogásban küldte csapatát a játéktérre a Bákói Aerostar elleni találkozón. A pályán eltűnt a két csapat közti különbség, amelyet a tabella indokolna, bár az első félidőben egyik fél sem volt túl aktív és kevés helyzetet láthatott a közönség. A fordulást követően a vendégek tudtak kialakítani mezőnyfölényt ám az első helyzet Silion nevéhez fűződött, akinek szabadrúgását könnyedén védte a bákói portás, majd az ellentámadásból Sebestyén védett nagyot, miután egy vendégjátékos ugrott ki vele szemben. Eseménytelenül pörögtek a percek, majd Czimbalmos eresztett el egy löketet a hosszú felé. Pár perc múlva jött a meccs döntő momentuma. Egy jobb oldali beadást Chirilă bólintott kapura, amelyet Pál Örs rúgott ki a gólvonalról. A játékvezetők viszont úgy látták, hogy a labda a hálóban volt és megadták. A folytatásban viszont már esélye sem volt az SZFC-nek a szépítésre. Rossz viszont az is, hogy az SZFC közvetlen riválisai mind nyerni tudtak, ahogy az FK Csíkszeredáé is. Eredmények 3. liga, 19. forduló: Székely­ud­var­helyi FC – Bákói Aerostar 0–1 (0–0) /Chirilă (84.)/. Az SZFC felállítása: Sebestyén Attila – Pál Örs, Bogdan Panait, Szőlősi Márton (89., Péter Mózes), Bálint Róbert, Antal Norbert (71., Mátyás Róbert), Csíki Dénes, Silion Petru, Bálint Rajmond, Bagoly Benjámin, Czimbalmos Zalán. Edző: Vágó Attila. A forduló további eredményei: CSM Pașcani – CSM Roman 4–3, Știința Miroslava – Atletico Vaslui 5–0, Szászhermányi AFC – Bákói SC 3–0 (játék nélkül), Avântul Valea Mărului – Sporting Liești 3–2, Galaci Metalosport – Barcarozsnyói Cetate 1–1, Sportul Chișcani – Olimpia Râmnicu Sărat 2–1. Az FK Csíkszereda szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Szászhermányi AFC 40 pont, 2. FK Csíkszereda 40, 3. Miroslava 38, 4. Bákói Aerostar 34 … 12. Pașcani 16, 13. Chișcani 12, 14. Székelyudvarhely 12, 15. Bákói SC, 28. HN-összeállítás