Hirdetés

Vége a hányattatott sorsnak

Tizenöt éve van jelen Zetelakán a Vámszer Géza Művészeti Népiskola, ám mindeddig nem volt saját termük, állandó műhelyük, ahová nyugodtan berendezkedhettek volna.

Hadnagy Éva
Becsült olvasási idő: 2 perc
Vége a hányattatott sorsnak
Fotó: Hadnagy Éva

Most azonban új otthonra találtak, és a tágas tereknek köszönhetően akár újabb szakok indításával is gazdagíthatják kínálatukat.

Foglalkozásaikat, bár eddig is rendszerint megtartották, időről időre költözniük kellett a Vámszer Géza Művészeti Népiskola csoportjainak az elmúlt években Zetelaka községben. Most azonban megoldódott a probléma, a helyi polgármesteri hivatal ugyanis a régi zetelaki alszegi óvoda épületének teljes emeleti részét rendelkezésükre bocsátotta. A három teremből álló emeleti részen rendezték be a bútorfestő, fafaragó műhelyeket, illetve a zenetermet, ahol zongorán és szintetizátoron tanulhatnak a gyermekek.

Az épületrészt péntek délután adták át, ahol helyi és megyei elöljárók mellett a népiskola diákjai is szép számban jelen voltak. Nagy Attila, Zetelaka község polgármestere köszöntötte elsőként a jelenlévőket. Elmondta, öröm, hogy a népiskola végre egy olyan épületbe kerülhetett, ahol igazán otthonra talált.

– Ez az épület egykoron oktatási épületként szolgált, és most ismét a gyerekek szolgálatában áll. Itt nemcsak oktatnak, hanem a hagyományainkat is ápolják, ez egy olyan hely, ahol a tehetségek ki tudnak bontakozni, ezért öröm, hogy sikerült méltó otthont találnunk ennek a tehetséggondozó iskolának – fogalmazott az elöljáró.

Sándor Árpád, a népiskola igazgatója elmondta, azzal, hogy megkapták a termeket egy nagy mérföldkőhöz érkeztek az iskola életében.

– Tizenöt éve működik fafaragásképzés itt Zetelakán, négy éve pedig elindult a bútorfestőképzés is, és ez a pár év igencsak termékeny volt. A tágas helyiségeknek köszönhetően a jövőben akár a szakjaink számát is bővíthetjük majd – ismertette az igazgató.

Hadnagy Éva

Az eseményen jelen volt Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke is. Beszédében kiemelte, a népiskola küldetése a hagyományos mesterségek megismertetése és megszerettetése az ifjabb generációkkal, amely felelősség és hivatás is egyben. Ugyanakkor gratulációját fejezte ki Sebestyén Ferencnek, a népiskola zetelaki oktatójának, hogy ilyen elhivatottsággal végzi ezt a nemes feladatot. Sebestyén Ferenc oktatótól megtudtuk, jelenleg két csoporttal működik a fafaragó szak, összesen 14 gyerek heti öt órában tanulja a fafaragás művészetét. A bútorfestés népszerűbb, közel 25 fővel működik a csoport. Hozzátette, a legkisebb termet hangszigetelik, az lesz a zeneterem, a másik két nagyobb termet pedig a szakmáknak megfelelően alakítják ki, ahol már helyet kaptak az elmúlt időszakban készült festett bútorok, miniszékelykapuk is. Az épülethez ugyanakkor egy tágas udvar is tartozik, ahol nyári táborokat is le tudnak majd bonyolítani.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!