Vége a bajnokság első felének

Zárult a labdarúgó harmadik liga őszi idénye, amelyben a megyei csapatok ellentétes eredményeket értek el. Az FK Csíkszereda a középmezőny felső részében kapaszkodott meg, míg a Székelyudvarhelyi FC az alsó részben található. Az utolsó forduló is ezt erősítette meg: az FK nyert Dés ellen, míg az SZFC kikapott Fugyivásárhelyen. [caption id="attachment_16980" align="aligncenter" width="850"]Györgyi Artúr góljával már a 21. percben vezetett az FK Fotó: László Róbert Györgyi Artúr góljával már a 21. percben vezetett az FK Fotó: László Róbert[/caption] Az őszi idény utolsó fordulóját rendezték a labdarúgó 3. ligában, amely során az FK Csíkszereda a Dési Unireát látta vendégül, míg a Székelyudvarhelyi FC Fugyivásárhelyre utazott. Az FK Csíkszereda hazai pályán győzelemmel akarta zárni az őszi idényt. A találkozó felvezetéseként az FK Csíkszereda vezetőségének nevében Ráduly Róbert Kálmán volt polgármester búcsúztatta Tóth Tibort, az FK egykori csapatkapitányát, aki befejezte labdarúgói pályafutását. A fiúk igyekeztek nem elrontani Tóth péntek délutánját, és bár az elején nem volt átütőerő az FK játékában, mégis ők voltak veszélyesebbek. Előbb Majzik centerezése után Ilyés bólintott kicsivel mellé, majd a 21. percben jött a gól. Egy beadást Ilyés gurított vissza Györgyi Artúrnak, aki 16 méterről a jobb alsóba helyezte a labdát. A gól után viszont érthetetlenül visszaállt a hazai csapat, és több teret engedtek a désieknek, akik ezzel a lehetőséggel nem tudtak élni. A szünetet követően fokozódott a vendégnyomás. Előbb egy jobb oldali löketet tolt Husar a kapufára, majd a szögletből jött az egyenlítés: Hășnaș bólintott a kapuba. A találkozó ekkor viszont megszakadt közel fél órára, miután egy mentőhelikopter szállt le a pályára, hogy egy súlyos égési sérüléseket szenvedett beteget szállítson Csíkszeredából Marosvásárhelyre. A kényszerszünet jót tett az FK-nak, és alighogy újrakezdődött a meccs, visszavették a vezetést. Ezúttal Szotyori volt eredményes. A hátralevő időben a csíki csapat a védekezéssel volt elfoglalva, amely feladatot kiválóan oldotta meg és tartotta itthon a három pontot. A Székelyudvarhelyi FC Fu­gyivásárhelyen igyekezett pontot rabolni, ám ez a bravúr nem jött össze. A találkozó késéssel kezdődött, mert a mentő késve érkezett. Ez úgy néz ki, nagyon kizökkentette az udvarhelyieket a koncentrációjukból, hiszen alig fél óra leforgása alatt három gólt kaptak. A térfélcserét követően változott csak meg az SZFC játéka, amikor heves rohamokat indítottak a gólszerzés érdekében. A számtalan lehetőség közül csupán egyet használtak ki, éspedig a 65. percben Bálint Rajmond révén. Ennek is köszönhetően az SZFC újabb vereséget könyvelhetett el. A mezőny márciusig szabadságra megy. Csíkszeredában a csapat megerősítésén gondolkodnak, de Székelyudvarhelyen át kell gondolják a koncepciót, mert ez a csapat nem versenyképes a 3. ligában. [box type="shadow" ]III. liga, 5. csoport, 13. forduló FK Csíkszereda – Dési Unirea 2–1 (1–0) /Györgyi Artúr (21.), Szotyori Krisztián (72.), illetve Roberto Hășnaș (58.)/. Az FK felállítása: Husar – Székely, Lőrincz, Szöllősi (Gâlia, 55.), Majzik, Czimbalmas, Tankó (Szotyori, 46.), Kovács, Györgyi (Moldovan, 88.), Ilyés, Pataki (Fodor, 78.). Fugyivásárhelyi SK – Székelyudvarhelyi FC 3–1 (3–0) /Ş. Pop (5.), S. Ban (16, 31.), illetve Bálint Rajmond (65.)/. Az SZFC felállítása: Bálint B. – Szécsi, Demény, Rózsa, Péter – Simon A. (Kis), Bálint Rajmund, Gál, Lakatos (Berki), Doltea, Szőcs. A forduló további eredményei: Alsógáldi Industria – Szászrégeni Lendület 2–3 (1–1), Radnóti SK – Lénárdfalva 0–0, Kolozsvári Sănătatea – Nemeszsuki Egyesülés 2–2 (1–1), Máramarosszigeti VSK – Zilahi FC 3–0 (2–0), Almásbalázsháza – Nagyváradi Luceafărul 1–3 (0–2). 1. Szászrégeni Lendület 13 10 1 2 30–12 31 2. Nagyváradi Luceafărul 13 8 4 1 29–9 28 3. Nemeszsuki Unirea 13 8 4 1 26–11 28 4. Alsógáldi Industria 13 9 1 3 27–19 28 5. Máramarosszigeti VSK 13 8 2 3 27–13 26 6. Lénárdfalva 13 7 1 5 28–20 22 7. FK Csíkszereda 13 7 1 5 17–17 22 8. Kolozsvári Sănătatea 13 5 2 6 22–24 17 9. Fugyivásárhely 13 5 2 6 16–19 17 10. Radnót SK 13 5 2 6 16–19 17 11. Dési Unirea 13 3 1 9 15–27 10 12. Székelyudvarhelyi FC 13 2 1 10 11–31 7 13. Zilahi FC 13 1 3 9 8–28 6 14. Almásbalázsháza 13 0 1 12 14–37 1 [/box] Darvas Attila