Váratlan vereség

Noha a papírforma és a pénteki győzelem is arra utalt, hogy nem okoz gondot a Progym csapatának a Steaua ellen megszerzni a hat pontot, szombaton váratlan vereséget szenvedtek a gyergyószentmiklósiak a fővárosiaktól a hazai jégkorongbajnokságban. Galacon két könnyed győzelmet aratott a Dunãrea a Sportul Studenţesc ellen, a hétvégén a Duna partiak a Progym vendégeként lépnek jégre. Az U18-as bajnokságban az egykor rangadónak számító Csík–Gyergyó mérkőzésen két hazai siker és negyvennégy gól született. [caption id="attachment_60950" align="aligncenter" width="1000"]Váratlan vereség Negyvenkét gól lőttek a csíkiak és kettőt a gyergyóiak Fotó: László F. Csaba[/caption] Hat pont helyett csak hárommal gazdagodott a hétvégén a Gyergyószentmiklósi Progym jégkorongcsapata, miután szombaton meglepő vereséget szenvedett Brassóban a Steaua csapatától. Pedig a papírforma és az egy nappal korábbi találkozó arra engedett következtetni, nem okoz majd gondot szombaton sem a Steaua a piros-fehéreknek. Nem így történt. Pénteken hetvenhét másodperc után már vezetett a Progym, a 10. percben Bucenko megduplázta a vendégek előnyét, amire a Steaua válaszolt, de erre két újabb gyergyói gól volt a replika. A második játékrészben két gyergyói, az utolsó játékrészben egy Steaua-gól született, így a Progym a lehető leglazábban húzta be a főváro­siak elleni első meccsét Brassóban. Szombaton huszonnyolc másodperc után már vezetett a Steaua, sőt a fővárosiak a 17. percben meg is duplázták előnyüket. A második harmadra ugyan összekapta magát a Progym, öt perc alatt ki is egyenlítettek, de 39 másodperc után újra vezetéshez jutottak a fővárosiak. A Progymnak másodszor si sikerült egyenlíteni még a meccs fele előtt, folyamatosan támadtak a második pihenőig, ám csak helyzetekig jutottak Boroszenko legényei. Az utolsó játékrész ugyan szoros küzdelmet hozott, ám a csapatok helyzeteket is alig alakítottak ki. Az egyik ilyet viszont a Steaua kihasználta a 46. percben, erre már nem érkezett válasz, így a Progym némi meglepetésre kikapott. A gyergyóiak nehéz hétvége előtt állnak, hiszen a Galaci Dunăreát fogadják pénteken és szombaton, és amennyiben a rájátszásba szeretnének jutni, fontos lenne a hat pont megszerzése. A Duna partiak az elmúlt hétvégén a Sportult győzték le kétszer, a galaciak kispadján a „diákcsapat” ellen mutatkozott be az új tréner Munteanu Cristian személyében, aki eddig a klub utánpótlás-csapatainál edzősködött. Könnyed csíki sikerek Egykoron rangadónak számított a hazai U18-as bajnokságban a csíkszeredai és a gyergyószentmiklósi ISK közötti mérkőzés, ám idén az erőviszo­nyok már nem egyformák. A csíki gárdából többen az U18-as válogatottal Galacon edzőtáboroztak, így a pénteki és szombati találkozókon Györgypál Tamás csapatát az U16-os gárdából töltötték fel. Ennek ellenére mindkét találkozón gólzáporos csíki siker született, a házigazdák mindkét nap huszonegy találatig jutottak, míg a gyergyószentmiklósiak két-két gólt tudtak csak lőni. Eredmények Román felnőttbajnokság: Bukaresti Steaua – Gyergyószentmiklósi Progym 2–6 (1–4, 0–2, 1–0) /Lusneac (11.), R. Timaru (58.), illetve Ferencz-Csibi (2.), Bucenko (10., 25.), Novak (14.), Nimenko (17.), Csergő (34.)/ és 4–3 (2–0, 1–3, 1–0) /Pugacsev (1.), Constantin (17.), Afanaszev (26.), Creanga (46.), illetve Bucenko (22.), Barabás (25.), Sára (29.)/; Galaci Dunărea – Bukaresti Sportul Studențesc 16–2 és 10–2. Az állás: 1. Csíkszeredai Sportklub 52 pont, 2. Progym 34 p., 3. Brassói Corona 26 p., 4. Dunărea 23 p., 5. Steaua 18 p., 6. Sportul 0 p. A héten játsszák: csütörtök: Brassói Corona – Csíkszeredai Sportklub (18.30); péntek: Gyergyószentmiklósi Progym – Galaci Dunărea (18.30); szombat: Steaua – Sportul Studențesc (13.30), Progym – Dunărea (18.30); vasárnap: Steaua – Sportul (11). Román U18-as bajnokság: ISK Csíkszereda – ISK Gyergyószentmiklós 21–2 (6–1, 8–0, 7–1) és 21–2 (6–0, 7–1, 8–1) /Casaneanu 8, Gecse 6, Részegh 6, Csiszer 5, Ilyés 4, Boldizsar 3, Salamon 3, Antal 2, Kristó 1, Márk 1, Baricz 1, László 1, Benedek 1, illetve Sándor, Ördög, Vargyas, Kosza/. HN-összeállítás