Újabb hazai vereség

Harmincöt pontos vereséget szenvedett tegnap a VSK Csíkszereda férfikosárlabda-csapata az elődöntő I. A csoport második, a bajnokság 16. fordulójában. A csíkiak egyszer tudták csak szorossá tenni a Politehnica Iaşi elleni találkozót, amelyen végig a vendégek akarata érvényesült. A vereséggel a VSK a csoport utolsó helyére csúszott vissza. [caption id="attachment_45521" align="aligncenter" width="1000"]Újabb hazai vereség Az első negyed második felétől megállíthatatlan volt a Poli Fotó: László F. Csaba[/caption] Nem sikerült újra érvényesítenie a hazai pálya nyújtotta előnyöket a hazai férfikosárlabda 1. Liga elődöntős I. A csoportjában a VSK Csíkszeredának. Lászlófy Botond tanítványai a csoport második, a bajnokság 16. fordulójának tegnap délben játszott meccsén a Politehnica Iasi csapatától szenvedtek súlyos vereséget. A találkozót két tripla és egy dupla ponttal indították a vendégek, ezt a hátrányt a hazaiak ledolgozták, ám innentől már megállíthatatlanok voltak a moldvai csapat játékosai. A Poli folyamatosan húzott el, a csíkiak támadásban és védekezésben is sokat tévedtek, ám az első negyed végén a 11 pontos hátrány még ledolgozhatónak tűnt. A második játékrész rémálom volt a csíkiak számára, a vendégek folyamatosan szórták a triplákat, míg a VSK támadásban szinte nem számított. A vendégek a nagyszünetre 31 pontra növelték előnyüket. A pihenő után kissé fellendült a VSK játéka, ám a negyed végére újabb négy ponttal növelte a vendégcsapat az előnyét. Egyetlen játékrész, az utolsó alakult jól a VSK-nak, Ene zsinórban szerzett ugyan hat pontot, de a hajrában a Poli is belehúzott, így döntetlennel zárták a negyedet, ám a végelszámolásban a iași-i csapat harmincöt ponttal bizonyult jobbnak. Eredmények Férfi 1. Liga, elődöntő I. A csoport 16. (2.) forduló: VSK Csíkszereda – Politehnica Iași 58:93 (19:30, 10:30, 17:21, 12:12). A csíki pontszerzők: Ene 18, Olariu 10, Dumitrescu 9 (1x3), Murgu 8 (2x3), Ilicov 4 (1x3), Vita 4, Tóth 3 (1x3), Taraios 2. A forduló további eredményei: Kolozsvári U – Cuza Sport Brăila 59:61, Știința Bukarest – BC Timba Temesvár 85:75. Az állás: 1. Timba 11 p. (5/1), 2. Știința 9 p. (3/3), 3. Rapid 8 p. (3/1), 4. Kolozsvári U 8 p. (2/4), 5. Politehnica 7 p. (3/1), 6. Cuza Sport 7 p. (3/1), 7. CN Aurel Vlaicu Bukarest 7 p. (2/3), 8. VSK 6 p. (0/6). U13, fiúk: elődöntő V. C csoport, 2. torna, Kolozsvár: VSK Csíkszereda – Kolozsvári U-BT II. 14:95, ISK Szeben – VSK 49:31. U13, lányok: elődöntő III. B csoport, 2. torna, Marosvásárhely: Nagyváradi Kőrös – VSK Csíkszereda 46:53, VSK – BC Sirius Marosvásárhely 51:63, ISK Brașovia – Brassó – VSK 58:59. Kopacz Gyula