Ugrató után árok

Túl hamar ért véget a Delta Rali a csíkszeredai ralisok számára: a második szelektíven egy ugratót követően az árokban landolt a Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre alkotta kettős. A megyebeli pilóták közül Alin Neagoe a 11-es géposztályban a harmadik helyen zárt. A román bajnokság harmadik futamát is Simone Tempestini nyerte, a Napoca Rally Academy a hazai értékelés mellett az Európa-kupában is diadalmaskodott.

[caption id="attachment_2565" align="aligncenter" width="620"]Árokban kötöttek ki a megyei pilóták Árokban kötöttek ki a megyei pilóták[/caption]

Kopacz Gyula, Tulcea kopacz.gyula@hargitanepe.ro Amásodik szelektíven ért véget a csíkiak számára a Delta Rali, az országos bajnokság harmadik futama, amely egyben az Európa-kupa ötödik versenye is volt. A Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre páros egy ugrató után az árokban kötött ki, így a tavalyi győzelmüket nem tudták megismételni Tulceán. A versenyt Simone Tempestini nyerte, aki idén eddig legyőzhetetlennek bizonyult a hazai mezőnyben. – A pechsorozatunk remélem itt, Tulceán véget ért, mert az idei szezonunk első három versenyén mindig gondjaink voltak. A Brassó Rali előtt három nappal kapott új motort az autónk, Aradon megomlott a váltónk, itt pedig egy kitörött lengéscsillapító miatt az árokban kötöttünk ki. Pedig sosem ment ilyen jól a versenygépünk, mint a Delta Ralin – mondta Teslovan Adrian. A csíki pilóta hozzátette, a verseny első szakaszán, a Teliţa szelektíven a tavalyhoz képest egy perccel mentek jobb időt. – Jót lehetett volna autózni, ha nem dobjuk el a „vasat” – tette hozzá Teslovan. – Az Arad Rali után nemcsak a sebességváltót cseréltük ki, hanem az autó beállításán is módosítottunk. A végsebességünk is megnőtt, ez pedig kedvezett volna számunkra, hiszen a Delta Rali arról közismert, hogy nagyon gyorsak a szelektívek. A második gyorsaságin egy ugrató után egy homokbuckára érkeztünk, ekkor a jobb első lengéscsillapító eltörött, az autó irányíthatatlanná vált és beestünk az árokba. 120 fölött voltunk az ugrató előtt, nagy volt az ütés is. Sajnos, túl korán ért véget a verseny nekünk – mondta Cseh Vajk Imre, a csíki páros navigátora. A csíki páros hamar felejtené a Tulceán történteket. – A hónap végén már Bákó és Mojnyest környékén állunk rajthoz, remélem, a pechsorozat lezárult a Delta Ralival, mert elég szomorúan nézzük a Dacia Logan-kupa állását: nem ott vagyunk, ahol lenni szeretnénk – mondta Cseh Vajk Imre. A csíki páros támogatói: Borszék Ásványvíz Rt., BCR Leasing, Mobil 1 Star Lubricants, Telekom, Defi, Tomi Ketchup, Pigna, Prodia, Hermes Forwards, Spectrum Center, Colina Motors és Hargita Népe.

Simone verhetetlen Simone Tempestini egyelőre verhetetlennek tűnik az idei román ralibajnokságban, a Napoca Rally Academy pilótáját még az Európa-kupa-kiírásra érkezett dubaji herceg, Rasid Al-Ketbi sem tudta megszorítani. A Delta Rali tizenegy gyorsasági szakaszából kilencen volt a legjobb „Simo”, a szuperszpeciált Szabó Gergő nyerte meg, míg szombaton a Slava Rusa első teljesítésén Bogdan Marişcának sikerült legyőznie a fiatal kolozsvári olaszt. Simone egyébként több mint két perccel verte meg Marişcát a hazai, és több mint két és fél perccel az Európa-kupa-értékelésben Al-Ketbit. A 11-es géposztályban a Subaru Imprezával versenyző tusnádfürdői Alin Neagoe végig kiegyensúlyozottan autózott, ennek eredménye pedig egy harmadik hely lett, Romulus Preda és Dorin Banciu mögött.

A pontszerzők A Delta Rali pontszerzői: Eu­rópa-kupa-értékelés: 1. Simone Tempestini, 2. Rasid Al-Ketbi (mindketten Ford Fiesta R5), 3. Dan Gârtofan (Skoda Fabia S2000), 4. Raul Badiu (Renault Clio R3 Maxi), 5. Florin Crişan (Subaru Impreza N11), 6. Tomas Pospisilik (Citroen C2R2 Max), 7. Georgi Geradzsiev (Ford Fiesta R2), 8. Mihai Manole (Peugeot 208 R2), 9. Ekaterina Sztratieva (Citroen C2R2 Max). Országos bajnoki értékelés: 1. Simone Tempestini, 2. Bogdan Marişca (Ford Fiesta R5), 3. Szabó Gergő (Mitsubishi Lancer EVO 9), 4. Dan Gârtofan, 5. Sebastian Barbu (Mitsubishi Lancer EVO 10), 6. Manuel Mihalache, 7. Rareş Tomiţă (mindketten Mitsubishi Lancer EVO 9), 8. Raul Badiu, 9. Florin Crişan, 10. Răzvan Trişnevschi (Mitsubishi Lancer EVO 9). A 2-es géposztályt Simone Tempestini, a 3-ast Manuel Mihalache, az 5-öst Raul Badiu, a 9-est és a Suzuki Swift-kupát Radu Necula (Suzuki Swift Sport), a 11-est Romulus Preda (Mitsubishi Lancer EVO 7), a 12-est Daniel Pohariu (Renault Clio Williams) nyerte, a Logan-kupában Ivan Viorel (Dacia Logan) lett az első. A hazai bajnokság június 26-án és 27-én a Bákó Ralival folytatódik.