Hirdetés

Udvarhelyi győzelem Kolozsváron

Rendre tarolnak a székelyudvarhelyi diákok a Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Gazdasági Tanácsadó Klubja (GTK) által szervezett versenyeken, sorban a harmadik éve, hogy ők győznek. Ráadásul az idén a dobogó mindhárom fokára udvarhelyi fiatalok állhattak, a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium két csapata, illetve egy vegyes, a Benedek Elek Pedagógiai Líceum és a Tamási Áron Gimnázium diákjai alkotta csapat bizonyult a legjobbnak a rangos gazdasági vetélkedőn.

Asztalos Ágnes
Becsült olvasási idő: 3 perc
Udvarhelyi győzelem Kolozsváron
A jövő közgazdászai. Lőrincz Edit a győztesekkel Fotó: Lőrincz Edit közösségi oldala

A BBTE Gazdasági Tanácsadó Klubja (GTK) idén tizenegyedik alkalommal szervezte meg a középiskolásoknak kiírt Ötlet- és üzletiterv-versenyét. 


Hirdetés


– A megmérettetésre több mint negyven csapat jelentkezett az ország minden részéről, a kolozsvári országos döntőbe húsz jutott be.

Az döntő szombaton zajlott, ahol kettős „refis” győzelem született

– nyilatkozta Lőrincz Edit felkészítő tanár.

Az első helyezett csapat (Antonya Zsombor, Kacsó Nimród, Sándor István és Szilágyi Mónika-Mária, mind tizenegyedikesek) már tavaly is győzelmet szerzett ezen a versenyen, ugyanakkor harmadik helyezést ért el a vetélkedők terén kezdő csapat, amelyet tizedikes tanulók (Máthé Zsolt, Nyágrus Vivien-Barbara, Pázsit Botond, Tóth Magor) alkottak. Második helyezést a Benedek Elek Pedagógiai Líceum és a Tamási Áron Gimnázium tanulóiból álló vegyes csapat (Bálint Csaba, Ferencz Bettina, Geréb-Szőke Márk, Barabás István) kapott, felkészítő tanáraik Bálint Csaba és Dimén Varga László voltak.

A versenyre benevező tanulóknak egy vállalkozás üzleti tervét kellett kidolgozniuk, majd azoknak, akik bejutottak a döntőbe, ezt be is kellett mutatniuk a szakmai zsűrinek. 

– Erre külön fel kell készülni, hiszen nem mindegy, hogyan mutatják be ötleteiket

– mondta Lőrincz Edit, a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium tanára, aki tizenharmadik éve készít fel diákokat rangos gazdasági vetélkedőkre úgy, hogy többnyire fel is állhatnak a képzeletbeli dobogó valamelyik fokára. Egyébként bő három hét kemény önkéntes munka van a tanárnő és diákjai mögött, délután, esténként, hétvégente, személyesen és online készültek a versenyre. A pedagógus számára külön kihívást jelentett, hogy két csapattal dolgozott, amelyek tulajdonképpen versenytársai voltak egymásnak. Ám nagy elégtétel a diákok sikere – jegyezte meg. 

– Mi lehet egy pedagógusnak nagyobb öröm, mint amikor látja tanítványai érvényesülését?

Figyelem a volt diákjaim életét, és azt látom, hogy akikkel a korábbi években versenyeztünk, mind elvégezték a közgazdaság-tudományi szakot, közgazdászok maradtak, és mára már felelős pozíciókban dolgoznak. Öröm számomra az is, hogy utat mutathattam nekik – fogalmazott Lőrincz Edit.

Az viszont elszomorító a pedagógus szerint, hogy Székelyudvarhely rendre kineveli a jövő jó közgazdászait, de el is engedi őket, lemond róluk, a város és a régió nem tesz sokat annak érdekében, hogy hazahívja őket, és a fiatalok szakmai tevékenysége a nagyvárosokban vagy külföldön bontakozik ki.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!