Udvarhely az élre ugrott

Második mérkőzését is megnyerte a labdarúgó 3. Ligában a Székelyudvarhelyi FC, amely Brassóban aratott győzelmet, míg az újonc Gyergyószentmiklósi VSK hazai pályán végzett gól nélküli döntetlenre.

Jakab Árpád
Helyzet volt, gól nem. Ikszelt a GyergyóFotó: Fotó: VSK

A Brassói SR Municipal vendégeként lépett pályára a labdarúgó 3. Liga 6-os csoportjának második fordulójában az SZFC, amely az első körben a gyergyóiakat győzte le hazai pályán. Gavirlita már a 13. percben vezetést szerzett az udvarhelyieknek, erre azonban a 33. percben volt válasza a brassóiaknak. Térfélcsere után azonban többnyire a vendégek akarata érvényesült, akik Gergely (49.) és Györgyi (82.) góljaival megszerezték a győzelmet, az SZFC pedig – amely pénteken a Zernyesti Olimpic csapatát fogadja – a tabella élére ugrott.

Népes közönség előtt mutatkozott be hazai pályán a Gyergyói VSK, amely többnyire eseménytelen első félidő után annak ellenére is több veszélyes helyzetet alakított ki, hogy a 60. percben emberhátrányba került. Derekasan küzdöttek a gyergyóiak, betalálni viszont nem sikerült – a VSK szombaton Plopeni-be látogat.

A 2. forduló eredményei: Brassói SR – SZFC 1–3, Gyergyói VSK – Tricolorul Breaza 0–0, Tatrang – Plopeni 0–2, Zernyest – Brassói Kids Tampa 1–0, Barcarozsnyó – Baicoi 0–2.