Újabb fájó vereség

Hét kosárlabda-mérkőzésnek adott otthont a hétvégén az Erőss Zsolt Aréna, a VSK Csíkszereda felnőttcsapata mellett az U18-as korosztályú fiúk is a megyeszékhelyen játszottak. Az ifjúsági gárda két siker mellett egy vereséggel zárta a hétvégi tornát, a felnőttek nem tudtak ezúttal sem nyerni az 1. Liga elődöntő csoportjában. [caption id="attachment_45925" align="aligncenter" width="1000"] Dumitrescu sokat harcolt, de nem mindig volt eredményes Fotó: László Csaba[/caption] Hat ifjúsági és egy felnőtt kosárlabda bajnoki meccset rendeztek a hétvégén a megyeszékhelyi Erőss Zsolt Arénában. Az U18-as korosztály elődöntő IV. C csoportjában a második torna házigazdája volt Csíkszereda pénteken és szombaton, míg tegnap délben a felnőttek az 1. Liga elődöntő I. A csoport harmadik fordulójában léptek pályára. Az ifik két siker mellett egy vereséggel zárták a hétvégét, a felnőttek viszont megint egy olyan mérkőzést vesztettek el, amelyet akár könnyedén is megnyerhettek volna. A felnőttek meccsén jól kezdett a VSK a Cuza Sport Brăila ellen, ám a vendégek hamar, két triplával megfordították az állást, de az első negyed végéig érdemben egyik csapatnak sem sikerült elhúznia ellenfelétől. A második negyed eleje jobban sikerült a VSK-nak és vezettek is, ám a vendégek a csíkiak egyéni hibáit kihasználva fordítottak, a nagyszünetre pedig hárommal a Cuza Sport vezetett. A harmadik játékrész eleje csíki szempontból hárompercnyi pontalansággal kezdődött, ezalatt a vendégek nyolccal húztak el, de a negyed végére háromra faragta a VSK a hátrányt. Az utolsó negyed is sok izgalmat hozott, két perc után egyenlő volt az állás, ám ezt követően a VSK két egyéni hibából hamar hétpontos hátrányba került, ezt csak faragni tudták Lászlófy Botond tanítványai. Noha az utolsó másfél percben esély lett volna a fordításra, a VSK játékosai támadásban hibáztak, így négypontos különbséggel a Cuza Sport nyerte meg a meccset, melyen a hazaiak egyéni hibái döntőnek bizonyultak a játék kimenetelében. Eredmények Férfi 1. Liga, elődöntő I. A csoport, 17. (3.) forduló: VSK Csíkszereda – Cuza Sport Brăila 70:74 (16:17, 19:21, 15:15, 20:21). A csíki pontszerzők: Ene 18 (1 x 3), Dumitrescu 15 (2 x 3), Olariu 10, Murgu 8 (2 x 3), Tóth 7 (1 x 3), Vita 7, Ilicov 5. U18, fiúk, elődöntő IV. C csoport, második torna: ISK Brașovia Brassó – Nagyváradi Bihar 48:99, VSK Csíkszereda – Dévai Cetate 76:44, VSK – Bihar 45:73, Cetate – ISK Brașovia 57:88, Cetate – Bihar 40:93, ISK Brașovia – VSK 38:108. Az állás két torna (6-6 mérkőzés) után: 1. Bihar 12 pont (6/0), 2. VSK 10 pont (4/2), 3. Déva 7 pont (1/5), 4. ISK-Brașovia 7 pont (1/5). Kopacz Gyula