Túl vannak a nők az első fordulón

Lejátszották az első dupla fordulót a női jégkorongbajnokságban szereplő csapatok. Gyergyószentmiklóson mindkét mérkőzést a vendégek nyerték, míg a Márton Áron HC két kiütéses sikert aratott.

Gyergyószentmiklóson mindkét nap a vendégek győztek Fotó: Fox Hockey

Három Hargita és egy Maros megyei csapat nevezett a hazai női felnőtt jégkorongbajnokságba, az első dupla fordulót a hét végén három helyszínen játszották. Gyergyószentmiklóson a helyi Fox Hockey és a Csíkszeredai Sportklub küzdött, míg Marosvásárhelyen és Csíkkarcfalván a Márton Áron HC és az ISK Marosvásárhely csapott össze.
A Maros-parti városban a helyi ISK mindössze 11 mezőnyjátékossal és egy kapussal kezdte a meccset, ennek ellenére az első harmadban a három sorral játszó Márton Áron HC csak kétgólos előnyt tudott kiharcolni. A második játékrészben viszont a hazaiak már nem bírták a vendégek által diktált iramot, így a végére nagy különbséggel nyertek a felcsíkiak. A két csapat közötti csíkkarcfalvi találkozón Kui Csaba lányai négy találatig jutottak, de ezen a mérkőzésen sem az volt kérdés, hogy a felcsíkiak nyernek-e, hanem az, hogy mekkora különbséggel.

A Csíkszeredai Sportklub Gyergyószentmiklóson rendezte a helyi Fox Hockey elleni hazai találkozóját. A „rókalányok” 25 perc alatt háromgólos vezetést szereztek, ám még a második szünet előtt a házigazdák egyre faragták a hátrányukat. A záró játékrészben a két gyergyói találatra csak egy csíki érkezett, így a Fox Hockey behúzta a győzelmet. A második összecsapáson immár a Fox Hockey volt a vendéglátó Gyergyószentmiklóson, s noha a házigazdák jóval többet támadtak, mégis a csíkiak mehettek előnyről pihenni az első játékrészt követően. A meccs felénél már kettővel vezettek a vendégek, ugyan jött a gyergyói szépítő találat, de a második pihenő előtt visszaállt a kétgólos különbség, amelyre az 51. percben még egyet rátett a Sportklub, a hajrában viszont faragtak a „rókalányok” hátrányukból, de az elsőhöz hasonlóan ez a meccs is vendégsikerrel zárult.
A bajnoki kiírás szerint november 24. és 26. között játsszák a második duplaforduló mérkőzéseit, akkor a Fox Hockey és a Márton Áron HC, valamint a Sportklub és az ISK Marosvásárhely összecsapásokat rendezik.

Csíkszeredai Sportklub – Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 3–5 (0–1, 2–2, 1–2) /Adorján Katalin, Vitos Anna, Popescu Magdolna, illetve Máthé Blanka 2, Bende Júlia 2, Szekeres Edit/.
ISK Marosvásárhely – Márton Áron HC 1–18 (0–2, 0–9, 1–7) /Csata Anna, illetve Szopos Rebeka 9, Kozma Rebeka 3, Márton Rebeka 3, Biró Kata, Kosz Dobos Renáta, Bálint Ildikó/.
Fox Hockey – Sportklub 3–5 (1–2, 1–2, 1–1) /Szekeres, Bende, Sârbu Clara, illetve Vitos 2, Popescu 2, Adorján/.
Márton Áron HC – ISK Marosvásárhely 19–4 (6–0, 8–3, 5–1) /Szopos 8, Márton Rebeka 4, Kozma 3, Márton Réka, Zsombori Gabriella, Both Éva, Bálint, illetve Csata, Bányai Eszter, Balázs Bécsi Dóra, Ráduly Antónia/.