Triplázott Norvégia

A norvég női kézilabda-válogatott legyőzte a hollandokat a Dániában rendezett világbajnokság döntőjében. Románia a harmadik helyen zárt. Norvégia válogatottja nyerte tegnap este a Dániában rendezett női kézilabda-világbajnokságot, miután a döntőben legyőzték a hollandokat. Norvégia így egyszerre az Európa-bajnoki, az olimpiai bajnoki és a világbajnoki cím birtokosa is. A döntő első gólját ugyan a hollandok szerezték, de utána fordított Norvégia, majd kapusuk védéseire alapozva fokozatosan megléptek. A norvég parádé ezután is folytatódott, a mérkőzés tulajdonképpen már az első harminc perc végére eldőlt azzal, hogy a norvégok 11 gólos előnybe kerültek. A második félidőben ugyan javult a hollandok játéka és ötre faragták hátrányukat, de nem tartott sokáig a reményük: percek alatt újra tíz gól lett a különbség. Négy perccel a vége előtt már egymással ölelkeztek a norvég játékosok, akik könnyed győzelemmel nyerték a meccset. A bronzmérkőzésen Románia magabiztosan kezdett a lengyelek ellen, akik mind a védekezésben, mind pedig a támadásban sokat hibáztak. A románok a szünetbeli hétgólos vezetésük tudatában nyugodtan játszottak a második félidőben is, a válogatott edzője, Tomas Robert Ryde mindenkinek lehetőséget adhatott a hajrában. Eredmények: döntő: Hollandia – Norvégia 23–31; kisdöntő: Lengyelország – Románia 22–31; az 5. helyért: Oroszország – Dánia 25–21; a 7. helyért: Franciaország – Montenegró 34–23.