Továbbra is Loeb az élen

A motorosoknál a spanyol Joan Barreda, az autósoknál pedig a hétfőn is győztes, kilencszeres ralivilágbajnok francia Sébastien Loeb nyerte a Dakar-rali keddi, harmadik szakaszát Argentínában. Összetettben a négy- és kétkerekűek versenyében egyaránt a mostani etap győztese áll az élen. A KTM-el versenyző Gyenes Emánuel a harmadik szakaszt a 13. helyen zárta, de összetettben maradt a 20. helyen. A tegnapi negyedik szakaszon a motorosokra 429, az autósokra pedig 418 kilométer várt. A rajt és a cél is San Salvador de Jujuyban volt. A futam késő este lapzárta után ért véget. Az idei Dakar jövő szombatig tart, a cél Rosario városában lesz. Eredmények 3. szakasz, Termas de Rio Hondo-San Salvador de Jujuy: autósok (387 km): 1. Sébastien Loeb (francia, Peugeot) 2:09:39 óra, 2. Carlos Sainz (spanyol, Peugeot) 1:23 perc hátrány, 3. Nasszer al-Attijah (katari, Mini) 1:23 p h.; az összetettben: 1. Loeb 6:01:42 ó, 2. Giniel de Villiers (dél-afrikai, Toyota) 5:03 p h., 3. Stéphane Peterhansel (francia, Peugeot) 5:15 p h.; motorosok (190 km): 1. Joan Barreda (spanyol, Honda) 2:30:37 ó, 2. Kevin Benavides (argentin, Honda) 26 mp h., 3. Paulo Goncalves (portugál, Honda) 52 mp h.; az összetettben: 1. Barreda 6:26:50 ó, 2. Stefan Svitko (szlovák, KTM) 14 mp h., 3. Benavides 48 mp h.